in

Android Youtube Video İndirme Özelliği Kullanıma Sunuldu!

Soolence.com

Android Youtube video indirme özelliği belirli ülkeler için kullanıma sunuldu. Artık Android Youtube uygulaması üzerinden video indirme yapılabilecek. İşte YouTube çevrimdışı izleme özelliği ile ilgili detaylar!

Youtube video indirme özelliği resmi olarak kullanıma açıldı. Bundan böyle bazı ülkelerdeki Android kullanıcıları, akıllı telefonları üzerinden Youtube video indirme işlemi gerçekleştirebilecek.

Youtube video indirme Android platformunda kullanıma sunuldu!

Google tarafından kısa bir süre önce aktif edilen bu özellik, Youtube çevrimdışı video izleme imkanını ortaya çıkarmış oldu. Açıklanan bilgilere göre şu an için aralarında Irak’ın da olduğu çeşitli Orta Doğu ülkeleri, Android Youtube video indirme özelliğini aktif olarak kullanıma başladı. Daha önce de Hindistan’da Youtube Go kapsamında Android işletim sistemi akıllı telefon modellerinde video indirme işleminin yapıldığına ilişkin bilgiler de gündeme gelmişti. Öyle görünüyor ki Google, Youtube tarafındaki video izleme şeklini, çevrimdışı tarafa da taşımayı hedefliyor.

Sadece Orta Doğu ülkeleri için aktif olmasından yola çıkarak söylemek gerekirse, Google’ın bu özelliği mobil internet ve kota problemi yaşayan kullanıcılar için hazırladığı çıkarımına ulaşmak mümkün oluyor.

Android Youtube video indirme işlemi nasıl yapılır?

Son olarak “Youtube video indirme nasıl yapılır?” sorusuna da yanıt vermek gerekirse bu özelliği kullanmak oldukça basit. Zira Google, Youtube videolarının izlenme sayfasına bir “download” yani indirme butonu eklemiş durumda. Bu butona tıklayarak Youtube videolarını indirmek mümkün oluyor. İndirilen Youtube videoları ise Android kütüphanesinde yer alıyor.

Şu an için Youtube video indirme özelliğinin Amerika ve Avrupa ülkelerinde ne zaman kullanıma açılacağı veya bu özelliğin sadece Orta Doğu ve Hindistan bölgesi ile mi sınırlı kalacağı konusunda bilgiler mevcut değil.

iOS tarafında ise yakın zamanda bu özelliği görmek mümkün olmayacaktır. Bu konuda yaşanacak yeni gelişmeleri, Haber Tekno olarak aktarmaya devam edeceğiz. Hatırlatmak gerekirse daha önce tüm cihazları kapsayan “Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?” isimli bir makale hazırlamıştık.

YouTube’un bu yeni özelliği ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Ülkemizde de bu özelliğin kullanıma açılmasını ister miydiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümümüzden aktarabilirsiniz.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Youtube Go Nedir ve Youtube Go Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Soolence.com

WhatsApp Dolandırıcılarına Şok Dava!