in

Apple 3D Touch Özelliğine Veda Edebilir!

Soolence.com

Apple 3D Touch özelliğini yeni Phone modellerinde kaldırmaya çalışıyor.

Apple’ın ilk olarak iPhone 6s modeli ile birlikte kullanıma sunduğu basınca duyarlı ekran özelliği 3D Touch, yeni iPhone modellerinde yer almaya bilir. Bunun sebebi olarak ise harcanan üretim vaktine karşılık kullanıcıların bu özelliği kullanmaktan geri durması gösteriliyor. Bu yılki iPhone modellerinin birinde olmaması beklenirken, en iyi ihtimalle ise 2019 iPhone modellerinde kaldırılacak gibi görünüyor. Nitekim Phil Schiller tarafından yapılan açıklamalar da böyle bir düşüncenin Apple’da olduğunu da göstermiş oldu.

iPhone modellerinden basınca duyarlı ekran teknolojisi kaldırılıyor!

Bu yıl tanıtılması beklenen 3 yeni iPhone modeli arasındaki LCD ekranlı modelde yer almaması beklenen 3D Touch özelliği için gelen bir yeni iddia ise Apple’ın bu özellikten tamamıyla vazgeçeceği oldu. Phil Schiller tarafından yapılan açıklamalarda bu özellik için 1 yıllık bir arge sürecinin yaşandığını ancak ne yazık ki kullanıcıların bu özelliği kullanmadıkları yönünde serzenişler yer almıştı. Şimdi de bu özelliğin maliyetleri daha da artırmaması için tamamıyla iPhone modellerinden kaldırılması fikri üzerinde durulduğuna dikkat çekiliyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri ile kullanıma açılan ve geliştiricilerin de bu desteği sunması yönünde teşvikte bulunulan yenilik, ne yazık ki hem geliştiriciler hem de kullanıcılar tarafından üstünde durulan bir özellik olmadı. Android tarafında da yaygın kullanıma geçmemesi global olarak bu ihtiyacı yaygınlaştırmamış oldu. Nitekim şu anda da komple kaldırılması gündemde. 2018 iPhone modellerinin tanıtılması ile birlikte nasıl bir yol izleneceği daha net olarak anlaşılmış olacak.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Snapdragon 855 Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı!

Soolence.com

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro Android Pie ile Geliyor!