in

Apple Kullanıcıların Sağlık Verisini Toplamaya Başladı!

Soolence.com

Apple kullanıcılarının sağlık verilerini toplamaya başladı. Apple Watch üzerinden kullanıcıların kalp atış bilgilerini toplayacak olan Apple, yeni bir sağlık araştırmasına başlıyor. İşte Apple’ın yeni kullanıcı veri toplama uygulaması!

Apple, geride bıraktığımız aylarda duyurduğu sağlık araştırması kapsamında kullanıcıların sağlık verilerini toplamaya başladı. Daha önce sağlık verilerinin alınmasını istediğini onaylayan Apple kullanıcıları, verilerini paylaşmaya başlamış oldu.

Apple ve Stanford sağlık araştırmasına Apple kullanıcılarının verileri dahil olacak!

Hatırlatmak gerekirse Kasım 2016 kapsamında Apple, kullanıcılarına Stanford Üniversitesi ile birlikte yeni bir sağlık araştırması yapacağını duyurmuştu. Bu araştırma kapsamında Apple Watch üzerinden Apple kullanıcılarının sağlık verileri, araştırmanın veri akışını sağlıyor olacaktı.

 

Kısa bir süre önce de bu araştırmaya katılmayı kabul eden kullanıcıların sağlık verileri toplanmaya başlandı. Kalp atışı gibi sağlık verilerinin toplanacağı ve Apple-Stanford sağlık araştırmasında işleneceği ifade diliyor. Söz konusu bu araştırmanın FDA tarafından onaylandığına da dikkat çeken Apple, ayrıca yayınladığı bir bildiride, bu araştırmaya sponsor olan firmanın hiçbir şekilde sağlık verilerini ticari bir amaç için kullanmayacağını belirtti. Nitekim söz konusu bu Apple kullanıcılarının sağlık bilgileri, gizli tutuluyor olacak.

Şu an için bu araştırmanın temel amacının ne olduğu ve ne kadar süre devam edeceği konusunda açıklık getirilmeyen noktalar var gibi görünüyor. Kullanıcı verilerinin toplanmaya başlaması ile birlikte ilerleyen günlerde daha detaylı bilgiler ortaya çıkmaya devam edecektir.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Apple Watch Series 4 Nasıl Olacak? Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Soolence.com

Samsung Gear Sport Türkiye’de! İşte Özellikleri!