in

Apple Watch Series 4 Tasarımı Ortaya Çıktı!

Soolence.com

Apple’ın bu yıl yenilemesi beklenen ve isminin de kuvvetlem muhtemel Apple Watch Series 4 olacağı yeni akıllı saat modeli ile ilgili detaylı bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de yeni saatin tasarımı yansıtan görseller paylaşıldı.

Bu görsellerden yola çıkarak daha büyük ekranlı bir Apple Watch Series 4 modelinin, nasıl görüneceğine ilişkin merak edilen sorular cevaplanmışa benziyor.

Apple Watch Series 4 ekranı daha büyük olacak!

Daha önce tasarım tarafında bir değişiklik olup olmayacağı konusunda şüpheli düşünceler bulunuyordu. Bu bağlamda yeni modellerde yuvarlak bir tasarım anlayışına da geçilebileceği ifade ediliyordu. Aksine herhangi bir değişim olmayacağı da yine iddia edilen detaylar arasında yer alıyordu.

Lakin her iki görüş kapsamında da tek ortak nokta, bu defa daha büyük bir OLED ekranlı Apple Watch modeli ile karşılaşılması oluyordu. Nitekim yeni paylaşılan görsellerde de Apple Watch Series 4 ekranı ile ilgili somut bilgiler elde edilmiş oldu.

Paylaşılan görseller, ortaya çıkan bilgilerden yola çıkarak hazırlanmış afişler olarak lanse ediliyor. Bu göre bir önceki model ile kıyaslandığında, ekran çerçevelerinin ciddi anlamda inceltildiği ve ekran için daha fazla alan ayrıldığı görülüyor. Benzer kasa boyutlarında daha büyük ekran anlayışı, iPhone X modelinde gösterilmişti. Şimdi de akıllı saat tarafında böyle bir adım atılacak gibi görünüyor.

Yine benzer bir şekilde 38mm ve 42mm olmak üzere iki boyutlu satış stratejisi izlenecek. Ekran büyüklüğünün ise yüzde 15 oranında artırıldığına dikkat çekiliyor. Bu detaylarla birlikte modellerin ekran boyutları şöyle oluyor:

  • 38mm modeli için 1.5-inç ekran
  • 42mm modeli için 1.78-inç ekran

Karşılaştırma yapmak adına Apple Watch Series 3 ekran boyutları 38mm tarafında 1.31-inç iken, 42mm tarafıda ise 1.54-inç seviyesinde yer alıyordu. Daha önce de belirtildiği gibi yaklaşık olarak %15’lik bir ekran alanı artışı bulunuyor. Bununla beraber yeni watchOS sürümünde de özellikler artırılacak ve daha ince bir kasa kendini gösterecek.

Son olarak çıkış tarihi olarak ise ya eylül etkinliği ya da ekim ayında düzenlenecek özel bir etkinlik beklentilerinin mevcut olduğunu belirtmek gerekiyor. Şimdiye kadar üretim sürecinde çekilmiş bir fotoğrafın da sızdırılmamış olması, bu beklentileri halen daha birer iddia statüsünde tutuyor. Gelenecek olan yeni bilgileri, haberlerimizde aktaracağız.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Yeni Akıllı Bileklik Xiaomi Mi Band 3 Özellikleri, Fiyatı ve Öne Çıkan Detayları!

Soolence.com

Apple Watch Series 4 Nasıl Olacak? Özellikleri ve Çıkış Tarihi