in

Apple, Yeni Apple Watch Series 3 Ekran Sorununu Kabul Etti!

Soolence.com

Apple Watch Series 3 modelinde ortaya çıkan ekran sorunu, Apple tarafından kabul edildi ve gerekli uygulamaların yapılacağı belirtildi!

Apple’ın yeni iPhone modelleri iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modeli ile birlikte duyurduğu yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 3, bilindiği gibi bir süredir ekran problemi ile gündemde yer alıyordu.

Ortaya çıkan bu Apple Watch Series 3 ekran sorunu sonrasında araştırma yapan Apple, hatanın üründen kaynaklandığını belirtti ve gerekenlerin yapılacağını ifade etti.

Apple Watch Series 3 ekran sorunu Apple tarafından kabul edildi!

Öncelikle sorun ile ilgili kısa bir açıklama yapmak gerekirse bazı kullanıcılar, Apple Watch Series 3 ekranının kenarlarında ortaya çıkan alt alta sıralı çizgilerden şikayet etmeye başlamıştı. Apple tarafından yapılan araştırma sürecinden sonra bu sorununun üretim kaynaklı olduğu belirtildi ve sorun kabul edildi. Artık Apple Watch Series 3 ekran sorunu yaşayan kullanıcılar Apple’a başvurduklarında, garanti kapsamında yeni bir cihaz ile değişim yaptırabilecekler.

Ek olarak belirtmek gerekirse bu ekran sorunu, LTE destekli versiyonunda bulunmuyor. Sebebinin ise büyük ihtimalle GPS antenlerinin yerleşiminden kaynaklandığı belirtiliyor. Ekran açıkken belli olmayan bu çizgiler, sadece Apple Watch Series 3’ün ekranı kapalı olduğu zaman dikkat çekiyor.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Microsoft HoloLens Türkiye Satışları Başlıyor!

Soolence.com

watchOS 4.1 Çıktı!