in

En İyi Netflix Belgeselleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Netflix Belgeseli – İMDB Sıralı Liste

Soolence.com

Netflix her gün içerik üstüne içerik üretiyor. Bu içerikleri, özellikle her kesime hitap edebilmek adına çok dikkatli bir şekilde hazırlıyor. Siz de uslanmaz bir belgesel sevdalısıysanız, işte mutlaka izlemeniz gereken, en iyi Netflix Belgeselleri!!

Netflix’te bu listemizin haricinde, futbol belgeselleri, suç belgeselleri, spor belgeselleri, tasarım belgeselleri, gezi belgeselleri, sağlık belgeselleri, doğa belgeselleri, ev belgeselleri, kişisel gelişim belgeselleri, bilim belgeselleri, Afrika belgeselleri gibi bir çok türde belgesel izleyebilirsiniz.

Biz ölmeden önce mutlaka izlemeniz gereken 10 belgesel listesini hazırlarken İMDB puanlarından faydalandık. Tüm Netflix belgesellerini taradık ve İMDB puanı en yüksek olan 10 belgeseli sizler için sıraladık

Daha fazla uzatmadan işte karşınızda En İyi Netflix Belgeselleri:

1- Warmwood (7,0) – Netlix  Belgeselleri

CIA’de çalışan Frank Rudolp Olson, bir otel odasında ölü bulunur. Ölümü gizemlerle doludur ve neden öldüğü tam olarak açıklanamaz. Bu gizemler ailesini şüpheye düşürür. Frank’ın çocukları Eric ve Nils babalarının ölümünü araştırmaya başlarlar. Babalarının 60 yıllık geçmişine dönen çocuklar, hükümetin karanlık yüzüyle karşı karşıya kalırlar.

2- Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes  (7,8)

Belgesel Amerika’da 30’dan fazla kadın öldürmüş olan Ted Bundy’i inceliyor. Ted’i diğer seri katillerden ayıran bazı özellikler var. Ted sosyal meziyetleri olan, düzgün görünümlü, iyi konuşan biri. Bu özellikleriyle akıllardaki seri katil klişesini yerle bir ediyor. Ted’i diğer katillerden ayıran bir diğer özellik ise, yakalandıktan sonra çok sayıda Amerikalı kadının ona sıra dışı bir hayranlık beslemesi. ” Amerikan Karın Deşen Jack”

3-The Staircase (8,0)

Çok ünlü bir yazar olan Micheal Peterson, eşi Kathrine Peterson’u evinin merdivenlerinde ölü olarak bulunur. Ve tüm gözler Micheal’ın üzerine çevrilir. Çünkü eşinin onun tarafından öldürüldüğüne dair birçok bulgu vardır. İşte 16 yıl süren bu davanın belgeseli.

4-The Keepers (8,2)

The Keepers, Rahibe Cathy’nin çözülmemiş cinayetini konu alıyor. Eski öğrencileri rahibenin, bir rahip tarafından öldürüldüğünü iddia ediyorlar.

5-Five Came Back (8,4)

Five Came Back belgeseli, Hollywood’un 2. Dünya Savaşı’nı nasıl değiştirdiğini ve 2. Dünya Savaşı’nın da Hollywood’a etkisini anlatıyor. Gerçekten izlenmeye değer bir belgesel. Şiddetle tavsiye olunur. Zaten 3 bölüm.

6-Making a Murderer (8,6)

 

Steven Avery isimli bir hükümlünün hikayesini anlatan belgesel, bir kadının tecavüze uğrayıp, ormanlık alana atıldıktan sonra Steven’ın kendisine tecavüz eden kişi olduğunu iddia etmesiyle başlıyor. Steven uzun yıllar hapis yatıyor ancak sonradan masum olduğu anlaşılıyor ve her şey bundan sonra başlıyor.

7-Anthony Bourdain: Parts Unknown  (8,7)

 

Anthony Bourdain’ın anlatımıyla enfes bir şekilde dünyayı gezip yeni kültürlerle tanışmaya hazır mısınız?

8-Ken Burns Documentaries (8,8)

Ken Burn kimi zaman batıyı, kimi zaman doğuyu kendi üslubuyla ekranlara taşıyor. Her konuda ustaca belgeseller hazırlayan Ken Burn kültürünüze kültür katacak.

9-Our Planet (9,4)

Her yönüyle bizim gezegenimiz. Fazla söze gerek yok, oturun ve dünyada kaybolun.

10-Planet Earth (9,5)

Dünya Gezegeni. Bu belgesel bir efsane. Yine fazla söze gerek yok.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

YouTube 4K’da kaliteyi artırdı

Soolence.com

En iyi Netflix Komedi Dizileri 2019 – En Komik Yabancı Diziler 2019 – İMDB Puanı Sıralı Liste