in

En iyi Netflix Komedi Dizileri 2019 – En Komik Yabancı Diziler 2019 – İMDB Puanı Sıralı Liste

Soolence.com

En İyi 10 Netflix Komedi Dizisi

Gülmek herkesin hakkı. Özellikle her türlü stresin kol gezdiği günümüzde gülmeye çok ihtiyacımız var. Peki nasıl güleceğiz? En kolay gülme yöntemi bir şeyler izleyerek gülmektir. Düşen adam videolarından tutunda, göz kanatan keko videolarına kadar herşey gülmemize yardımcı olabilir. Fakat insanoğlu olarak bu güzel aktivitenin süresini uzatabildiğimiz kadar uzatmak isteriz. Komedi dizileri gülme sürecimizi zamana yaymamıza yardımcı olurlar.  İşte uzun soluklu gülmemizi sağlayacak en iyi Netflix komedi dizileri listesi.

En iyi Netflix komedi dizileri listemizi oluştururken İMDB puanlarından faydalandık. Sizin için tüm Netflix yabancı dizilerini taradık. Hepsinin İMDB puanlarını check ettik. Ve sizlere en komik 10 netflix dizisi listesini hazırladık.

Listemizde kült komedi dizileri ile beraber yeni çıkan netflix komedi dizilerine de yer verdik. Unutmayın liste en iyi komedi dizileri listesi değil. Sadece en güzel netflix komedi dizileri listesi. Yani sizin komik bulduğunuz fakat netflix platformunda bulunmayan dizilere yer vermedik.

Ayrıca niye tarih öncesi dizilere yer verdin de demeyin. Çünkü puanları yüksek ve kaliteli diziler ve siz izlemiş olsanız bile aranızda izlemeyenler var görebiliyorum.

Neyse daha fazla uzatmadan listemize geçelim:

1-The IT Crowd (8,5) – En İyi Netflix Dizileri

Kısaca özetlersek; Ana karakterlerimiz  Moss, Roy ve Jen…
Bu üçlü, gün boyu ofiste çalışmakta, yaşadıkları bodrum katında bilgi işlem, bilgisayar tamiri vb. konularda insanlığa yardımcı olmaktadırlar. Jen bu ofisin amiridir. Moss ve Roy  işlerini yaparken bir aksaklık çıkararak ya da yanlış bir iş yaparak , sürekli Jen’i sinirlendirmektedirler.
Bir de bu üçlünün tepesinde işten anlamayan “angut” diye tabir edebileceğimiz bir patron bulunmaktadır. Onun da gönlü biricik hatunumuz Jen’dedir. Onu tavlamak için elinden geleni yapmaktadır.

Hoşça vakit geçirebileceğiniz oldukça güzel bir sit-com.

2-Ash vs Evil Dead (8,5) – En İyi Netflix Dizileri

Soolence.com

Dizi aslında  The Evil Dead isimli 1981 yapımı bir filmin günümüze uzantısı halinde. Filmde ki Ash şeytanı bir yere hapseder. Aradan 34 yıl geçmiştir. Bir gün Ash çok içip sarhoş olur. Yanında ki kıza hava atmak için şeytanı bulunduğu yerden serbest bırakır. Şeytan Ash’e karşı çok kinlenmiştir.  Ash uyandığında herşeyin farkına varır ve hemen Şeytan’ın peşine düşer.

Dizi bolca kara mizah içermekte. Kollar bacaklar sürekli kopmakta falan. Oldukça eğlenceli bir yapım. Fazla güldürmese de sıkmıyor. Tavsiye ederim.

3-Parks and Recreation (8,6) – En İyi Netflix Dizileri

Parks and Recreation, Amerika’nın Pawnee şehrinde hizmet vermekte olan Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü‘nü konu almakta.  Dizimiz sit-com tarzı. “The Office’in daha tatlı versiyonu” diye tanımlanabilir. Diziyi gayet güzel  özetlemektedir bu tanım. Zaten yapımcısı The Office’i ABD’ye getiren Greg Daniels, senaristi ise The Office’ten Mose karakteriyle hatırlayacağımız Michael Schur’dür. The Office esintileri ilk sezonda fazlasıyla hissedilir, hatta ilk sezonda ana karakter Leslie Knope, Michael Scott’ın tam anlamıyla kopyasıdır. Neyse ki ikinci sezondan itibaren Leslie ve dizi kendi kimliğini bulmuştur. Özellikle 2. sezonun sonunda Ben ve Chris’in katılımıyla en başarılı sit-com’lar arasında yerini almıştır.

4-Shameless (8,7) – En İyi Netflix Dizileri

Soolence.com

Chicago’nun güneyinde geçen dizi, altı çocuk ve bir babadan oluşan bir ailenin dramayla karışık komik hikayesini anlatmaktadır. Baba Frank Gallagher alkolik olup aileden habersizken, çocukların en büyüğü Fiona Gallagher ise kardeşlerini bir şekilde okutma ve geçindirme derdindedir. Ailenin başına zaman zaman komik, zaman zamansa yürekleri sızlatan olaylar gelmektedir. Her ne olursa olsun Gallagher ailesi her türlü şeyin üstesinden gelir.

Bir de utanmadan bu dizinin Türkiye versiyonunu çekeceklermiş. Hadi ordan.

5-Archer (8,7) – En İyi Netflix Dizileri

Soolence.com

Yakışıklı, zeki, çevik, çıkarcı, pislik, namussuz, kadın düşkünü Ajan Archer. Dizi animasyon komedi tarzının efsanelerinden. Temelinde James Bond filmleriyle taş taş geçilmiş.

Her izleyeni gülümsetebilecek düzeyde.

6-The Office (8,8)

Dunder Mufflin Kağıt Şirketi. Sıradan gibi görünen ama sıra dışı komik bir ofis. Gıcık bir patron, her biri ayrı karakterlerde çalışanlar ve modern dünyanın en vazgeçilmez unsuru ofis hayatı!

The Office sit-com kültlerinden. İzlemediyseniz hiç kimseye çaktırmadan bi kenarda izleyiverin.

7-Monty Python’s Flying Circus (8,8)

Soolence.com

Monty Python grubunun 5 Ekim 1969 tarihinden 5 Aralık 1974 tarihine kadar BBC kanalında yayınlanan ve o donemin kuşağı için efsane olan komedi dizisi. Bize pek hitap etmese de bazı bölümleri gerçekten komik. Vintage sevenler saldırabilir.

8-Fawlty Towers (8,8)

 

İngiliz televizyon tarihinin mihenk taşlarından olan komedi dizilerinden biri. George Bush’un Körfez Savaşı sırasında stres atmak için odasında Fawlty Towers izlediği söylenir.

Bu da biraz eski dizilerden. Fakat hakkaten komik yani.

9-Arrested Development (8,8)

Amerikan komedi dizisidir. Herhalde kıyaslama yapılacak olursa Scrubs tarzı bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Kahkaha efekti yok evet, bunun yerine anlatıcının sesi ve bolca flashback var. Dizinin en komik karakteri Buster’dir. Özellikle ilk iki sezon için böyledir. Öyle masum “Hey Brother” deyişi var ki her duyduğunuzda gülümsersiniz. Michael Cera’nın oyunculuğu gayet başarılıdır.

Orjinal bir senaryosu var ve çok güzel ilerliyor. Tavsiye olunur.

10-Friends (8,9

How I Meet Your Mother’ın atası. Bir grup arkadaşın aralarında geçen diyologlar, romantizm, aşk. Sürekli gülümseyerek izleyeceğiniz bir Sit-Com.

Tavsiye olunur.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

En İyi Netflix Belgeselleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Netflix Belgeseli – İMDB Sıralı Liste

Soolence.com

Netflix Kara Mizah Filmleri-Son Çıkan Kara Mizah Filmleri