in

En popüler WordPress Eklentileri +5

Soolence.com

Bu yazımızda WordPress tabanlı siteler için kullanılabilecek popüler wordpress eklentileri ni sizler için sıraladık .

En popüler WordPress Eklentileri

All in One SEO Pack : En popüler WordPress eklentileri nden biri olan All-In-One SEO ile kolayca arama motoru optimizasyonunuzu yapabilirsiniz. Konuların, sayfaların, title ve meta taglarını düzenleyebilirsiniz. Bu eklenti aynı zamanda kopya içerikleri önlemenizi sağlayan eklentilerden biridir.

Google XML Sitemaps : Sitenizin arama motorları botları ve örümcekleri tarafından daha kolay bulunmasını sağlayan bir eklentidir. Oluşturduğu sitemap sayesinde, sitenizin hızlı indexlenmesini sağlar. Google XML Sitemaps web sitenizde yapmış olduğunuz herhangi bir güncelleme arama motorları botlarına otomatik olarak bilgilendirmektedir.

Akismet : Yorumların spam olup olmadığını kontrol etmeye yarıyor ve yönetici ekranından bunların yönetilmesini sağlıyor.

W3 Total Cache : Sitenizi önbelleğe alarak sunucu performansının artmasını dolayısıyla sitenizin açılış süresinin kısalmasını, yük azalması ve bant genişliğini rahatlatmaya yarayan harika bir eklentidir.

WP Super Cache : Bu eklenti size daha hızlı bir site seçeneği vermenin yanında sizin site kullanımınızı da rahatlatmaktadır. Sunucu kaynaklarını daha verimli kullanmanıza yardımcı olan güzel bir eklentidir.

JetPack by WordPress.com : Pek çok farklı özelliği ile kendi barındırdığınız (self-hosted) WordPress sitenizi bulut bilişimden faydalanarak güçlendirmek için kullanılabilecek son derece faydalı bir wordpress eklentileri nden biri. Kısaca saymak gerekirse; Web sitenize sayaç, yazım kontrolü, yeni bir css editörü, mobil sürüm, sosyal ağlarla uyumlu yorum sistemi, akismet korumalı iletişim formu vs. birçok eklentiyi barındırmaktadır. Eklenti sayfasına göz atıp incelemenizi önermekteyiz.

WordPress SEO by Yoast : SEO optimizasyonu nuz da size oldukça yardımcı olacaktır. Bu eklenti sayesinde sayfa analizi yapabilir, meta etiketlerini optimize edebilirsiniz. XML site haritaları, RSS oluşturabilirsiniz. .htaccess ve robots.txt dosyalarını yapılandırabilir, web sitenizi sosyal medyadaki hesaplarınıza bağlayabilirsiniz.

WordPress Importer : WordPress sitenizi yedeklemek mümkün, WordPress Importer sayesinde yedeklediğiniz sitelerdeki yazıları, sayfaları, yorumları, kategorileri, etiketleri ve özel alanları da pratik bir şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.

Contact Form 7 : Bu eklenti sayesinde web sayfanıza iletişim formu ekleyebiliyorsunuz. WordPress yönetici panelindeki kontrol sayfası sayesinde ise birden fazla form oluşturabilmenize imkan veren bir eklentidir.

Broken Link Checker : Web sitenizde bulunan linklerin çalışır durum da olup olmadığını kontrol eder. Bu eklenti ne işimize yarayacak derseniz arama motorları ölü bağlantıları sevmez. Broken Link Checker sitenizdeki kırık linkleri tespit eder ve size sunar. Böylece ölü linkleri yenileriyle değiştirebilirsiniz.

WP Touch : Mobil cihazların yaygınlaşması ile birlikte WordPress sitelerin de sadece bilgisayarlarda görüntülenebilir olması yeterli olmamaya başladı. WP Touch var olan web sitenizi mobil cihazlara uyumlu hale getirmek için tercih edilen eklentilerin başında gelmektedir.

Sociable : Ziyaretçilerin sitenizdeki içeriği sosyal ağlarda kolaylıkla paylaşması için seçenekler sunmanızı sağlayan diğer bir popüler eklenti.

GTrans : Sitenizi Google Tercüme ile pratik bir şekilde çok dilli hale getirmek için kullanabileceğiniz bir eklenti.

Re-Direction : Sitenizde 301 yönlendirmelerini yönetmenizi ve 404 sayfa bulunamadı hatalarını takip etmenizi sağlayan bir eklenti.

NexGen Gallery : Websitenizde fotoğraf galerisi kullanıyorsanız, NexGen Gallery çok işinize yarayabilecek bir eklenti. Galerilere toplu olarak resim yükleme, meta bilgilerini işleme, sıralamalarını ayarlama gibi pek çok işlemi kolayca yapmanızı imkan sağlıyor.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

WordPress güvenlik eklentileri: En iyilerini sizin için derledik

Soolence.com

WordPress All In One SEO Pack Eklentisi Kurulumu Ve Ayarları