in

Facebook Gönderi Silme Toplu Olarak Nasıl Yapılır? (2020)

Soolence.com

Birçok kullanıcı farklı sebeplerden dolayı Facebook’ta paylaştığı tüm postları silmek istiyor. Ancak ne yazık ki doğrudan doğruya Facebook tarafından böyle bir imkan sağlamıyor. Ne iyi ki bu konuda yardımcı olarak farklı ek programlar ve eklentiler bulunuyor.

Bu programlar ve eklentiler ile tüm Facebook paylaşımlarını ya da sadece belirli bir zaman dilimindeki paylaşımları silmek mümkün. Üstelik sadece birkaç adımı takip ederek bu işlem gerçekleştirilebiliyor

Facebook gönderi silme programı

Birçok farklı program olsa da bu yazımızda bir eklenti ile bu işlemlerin nasıl gerçekleştirileceğini açıklıyor olacağız. Öncelikle Chrome tarayıcıya ihtiyaç var. Zira yardımcı olarak araç, bir Google Chrome eklentisi olacak.

Social Book Post Manager isimli eklentiyi Chrome tarayıcısına indirmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://chrome.google.com/webstore/detail/social-book-post-manager/ljfidlkcmdmmibngdfikhffffdmphjae

Eklentiyi aktif ettikten sonra Facebook’a giriş yapıp şu adımları izleyerek toplu silme işlemine geçiş yapılabilir:

  • Facebook’a Chrome’dan giriş
  • Sağ üst bölümdeki menüden “Hareket Dökümü” sekmesine geçiş
  • Social Book Post Manager ayarlamaları

Hareket Dökümü alanına geçtikten sonra yine Chrome’un sağ üst eklenti bölümünde yer alan Social Book Post Manager ikonuna tıkladıktan sonra, çeşitli ayarlar kendini gösterecektir. Bu ayarlardan hangi zaman dilimindeki gönderileri seçeceğinizi belirleyebilir ya da hem yıl hem de ay bölümünü “all” seçerek tümünü silebilirsiniz.

Onaylama işlemlerinden sonra silme işlemi başlamış olacaktır. Uygulama sırasında özellikle de çok fazla gönderi varsa, çeşitli hatalar gelebilir. Böyle bir durumda sayfayı yenileyerek silme işlemine yeniden başlanabilir. Böylece Facebook tüm gönderileri silmenin yolu eklenti ile bulunmuş olacaktır. İşlem bitene kadar sayfanın kapatılmaması gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Geçtiğimiz Yıl Dünya’ya Çarpan Parçacık Konusunda Büyük Yol Kat Edildi!

Soolence.com

LinkedIn Hesabını Kalıcı Olarak Silme İşlemi Nasıl Yapılır?