in

Google Drive Kullanıcı Sayısı ile Rekor Kırdı!

Soolence.com

Google Drive Kullanıcı Sayısı ile Rekor Kırdı!

Google en büyük servisleri arasında yer alan bulut depolama hizmeti Google Drive ile ilgili önemli istatistik bilgileri ortaya çıktı. Doğrudan firma tarafından verilen resmi bilgilere göre hem kullanıcı sayısı hem de toplam üye sayısı ile birlikte oldukça büyük bir hacme ulaşan bir depolama hizmeti kendini gösteriyor.

1 milyar kullanıcıya ulaşan Google Drive rakiplerini zorluyor!

Google tarafından ilk olarak 2002 yılında kullanıma sunulan ve o dönemden bu yana çeşitli servislerle entegre edilen ancak temel hedefi depolama sistemi olan bu hizmet, an itibariyle 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.

Kısa bir süre önce bu sayıya ulaştığı belirtilen hizmetin aylık aktif kullanıcı sayısı ise 800 milyon barajını geride bırakıyor. Google Cloud Next konferansı kapsamında firma tarafından açıklanan bu bilgiler, elbette ki Google’ın rekoru anlamına gelmiyor.

Zira Chrome, Gmail ve Maps gibi servisler de milyar barajına ulaşmayı başaran uygulamalar arasında yer alıyor. Bunlara ek olarak Android işletim sisteminin de 2 milyardan fazla cihaza ulaştığının da altını çizmekte fayda var.

2012 yılında günümüze kadarki süreçte şu anda 800 milyon aktif kullanıcı ve trilyonlarda dosyadan söz eden firma, bulut depolama hizmetinin aslında ne derece yoğun olarak kullanıldığına da dikkat çekmiş oldu.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

YouTube Web Tarafına Dikey Video Desteği Geldi!

Soolence.com

Yayıncı Netflix Avrupa’daki İlk Stüdyosunu Açıyor!