in

Google Gboard iOS Uygulamasına Mors Alfabesi Desteği Geldi!

Soolence.com

Google kullanıcılar tarafından beğenilerek kullanılan klavye uygulaması Gboard, iOS tarafında gelişmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de Gboard iOS uygulaması, Mors alfabesi desteği ile birlikte güncellendi. Artık Mors kodları ile birlikte iOS tarafında mesaj gönderilebilecek.

Gboard Mors kodları ile mesajlaşmaya imkan sunmaya başladı!

Aslında bir süre önce Android uygulaması ile birlikte kullanılmaya başlanmış olan bu yeni özellik, iOS’e yeni gelen güncelleme ile aktif oldu. Bilindiği gibi Mors alfabesi, öncelikli olarak öğrenilmesi gereken bir kod düzenine sahiptir. Bu konuda da Google, sadece destek vermekle yetinmemiş, öğrenme boyutu üzerine de çalışmalar gerçekleştirmiş. Bu konuda detayları, şu siteden edinebilirsiniz: https://morse.withgoogle.com/learn/

Böyle bir çalışmanın yapılmasındaki temel amaçlar arasında, elbette ki sadece yeni özellik sunmak bulunmuyor. İhtiyaç sahibi olan kullanıcılar için böyle bir adım atıldığına dikkat çekiliyor. Keza tanıtım videosunda da bu sürecin nasıl başladığına dair bilgilere yer veriliyor. Bu videoyu da haberimizin sonundaki bağlantı aracılığı ile izleyebilirsiniz.

Arayüz üzerinde oldukça kolay kullanılması adına özel optimizasyon yapılmaya çalışıldığı anlaşılan yeni özellik, her ne kadar biraz gecikmeli de olsa en nihayetinde iPhone ve iPad kullanıcıları da yeni özelliği deneyimleme imkanına kavuşmuş oldu.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Netflix’in Yeni Özelliği Android’e Geldi!

Soolence.com

WhatsApp Kopyalanıp Gönderilen Mesajları Bildirmeye Başladı!