Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in

Google’dan Galaxy S8 ve LG G6 İçin Geliştiricilere Çağrı!

Soolence.com

Google, Android geliştiricilerine yeni Galaxy S8 ve LG G6 ekranlarına uyum sağlayan uygulamalar ve oyunlar için çağrıda bulundu!

Kısa bir süre önce Samsung’un Galaxy S8 ve S8+ modellerini duyurması ile birlikte, LG G6 modeline ek olarak yeni ekran oranını benimseyen akıllı telefon sayısı artış göstermiş oldu. Bilindiği gibi Galaxy S8 18.5:9 oranına ve LG G6 modeli de 18:9 oranına sahipti. Şimdiye kadarki standardın dışında kalan söz konusu bu yeni ekran oranının önemli modeller ile kullanıcılara sunulması, Google’ı da Android geliştiricilerini harekete geçirmeye başlaması ile sonuçlandı.

Google’dan yeni ekran oranlarına destek!

Ekran-kasa oranını minimuma indirme çabalarının bir sonucu olarak ortaya çıkan daha uzun ekranlar, en nihayetinde Mi Mix, G6 ve Galaxy S8 modellerindeki ekran oranının, standardın dışına çıkması ile sonuçlanmıştı. Xiaomi, LG ve Samsung, kendi uygulamalarının bu yeni ekran oranı ile birlikte düzgün çalışması için gerekli düzenlemeleri yapmış durumdalar.

Lakin LG G6 ile başlayan Google Play üzerindeki oyun ve uygulamaların söz konusu bu yeni 18.5:9 ve 18:9 oranlarına olan desteğinin geleceği, muamma olarak düşünülüyordu. Lakin Google, kısa bir süre önce Android geliştiricilerine bir çağrıda bulunarak, geliştirdikleri oyunların ve uygulamaların, yeni ekran oranları ile birlikte uyumlu olmasına yönelik olan isteğini gündeme getirmiş oldu.

Google’dan destek!

Bu istek ile birlikte Google’ın da çerçevesize yakın akıllı telefon konseptine geleceğin konsepti olacağını düşündüğü anlamına geliyor. Öyle görünüyor ki Google da yeni Pixel modellerinde, benzer bir akıllı telefon modeli ile kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Son olarak belirtmek gerekirse Google tarafından gelen bu çağrı ile birlikte, kullanıcılar tarafında ortaya çıkan oyun ve uygulamaların desteği endişesi de ilerleyen dönemlerde son bulacak gibi görünüyor.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Google Play Store 2017’nin En İyi Uygulamaları ve Oyunları!

Soolence.com

Android’e Super Mario Run Oyunu Geldi!

Back to Top