in , ,

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Soolence.com

Bayanlar için güzellik en çok önem verdikleri konuların başında gelmektedir. Bu açıdan güzellik önerileri, güzel kalmanın yolları, en güzel olmanın püf noktaları gibi şeylerde ilgilerini çekmeye devam edeceğe benziyor. Bu yazımızda siz bakımlı güzel bayanlara daha sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler, daha parlak ve ışıltılı bir cilt güzelliği için neler yapmak gerekir ? en önemlisi de doğru cilt bakımı nasıl yapılır ? konusunda kısa ama yararlı ipuçları, önerilerde bulunacağız.

En önemli kural şudur : Cilt yapınıza göre bakım yapılmalı. Bunu açalım:

Hassas ve Kuru Ciltlere Günlük Bakım Nasıl Yapılır ? Böyle bir cilde sahipseniz, sizin için ideal cilt bakımı ürünleri sütler ve kremlerdir. Yani nemlendiren ve cildinizi yumuşatan ürünleri tercih etmelisiniz.

Normal ve Yağlı Ciltlere Bakım Nasıl Yapılmalı ? Köpükleri ve sütlü emülsiyonları denemekte fayda vardır. Jeller ve losyonlar da faydalıdır.

Püf Nokta : Sabun kullanırken dikkat etmeniz gereken özellik; boyun ve yüz bölgenizde kullanmamalısınız.

Temizleme Losyonları : Hassas, kuru, normal, yağlı tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Hatta kullanılması gerekir. Çünkü temizlik sırasında cildin bozulan pH dengesini düzeltmek için pozitif katkı sağlar. Alkollu tonik kullanmayın. Cildinize zarar vermektedir.

Cilt Kremi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler : Kuşkusuz nemlendirme, her cilt tipi için gereken bir durumdur. Doğru nemlenen bir ciltte, yaşlanma etkileri ve kırışıklık daha az ve daha geç ortaya çıkmaktadır. Yağlı ciltler için yosun katkılı günlük bakım kremleri tavsiye edilirken, kuru ciltler için meyve asitli kremler daha faydalı olmaktadır. Özellikle 30 yaşından sonra bayanların gece yatmadan bakım kremi kullanmaları, hücre yenilenmesi açısından çok faydalı olduğu uzmanlarca ifade edilmektedir.

Bu yazımızda siz bayanlara güzellik sırlarıtemizleme sütü ürünleri hakkında bilgiler, günlük cilt bakımı önerileri ve cildinize göre bakım nasıl yapılır ? gibi konularda kısa bilgiler vermeye çalıştık. Sizlerde kendi güzellik sırlarınızı yorum bölümüne yazarak paylaşabilirsiniz.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Müslüm Gürses Kimdir ? Hayatı Albümleri

Soolence.com

Bitkisel Sabunlar ve Faydaları