in

Instagram Online Arkadaşları Görme Özelliği Geldi!

Soolence.com

Instagram güncellemeleri ile birlikte yeni özellikler kullanıma sunulmaya devam ediyor. Bir süre önce de Facebook çatısı altındaki Instagram, yeni çevrimiçi kullanıcı görme özelliğini tüm kullanıcıların beğenisine sundu.

Bundan böyle kullanıcılar, kendi arkadaşlarının o anda Instagram’ı kullanıp kullanmadığını kolay bir şekilde görebilecek.

Daha önce Facebook tarafında kullanıma başlanan bu özellik, kişiler profil fotoğraflarının hemen sol alt bölümünde bir yeşil logo belirmesi ile kendini gösteriyor. Söz konusu bu yeşil işaret, kullanıcının o anda uygulamayı kullandığı anlamına geliyor.

Elbette ki bu özelliği kullanabilmek için arkadaş olarak ekli bir hesap olması ya da daha önce DM yani direkt mesaj üzerinden iletişim kurulmuş olması gerekiyor. Kısa bir süre önce kullanıma giren bu özellik, sabit bir kullanımdan ziyade kullanıcıların tercihlerine dayalı olacak.

Zira siz bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, Instagram ayarlar bölümünden özelliği kapalı hale getirebilirsiniz. Böylece çevrimiçi olsanız dahi arkadaşlarınız ya da DM ile görüştüğünüz diğer kişiler sizin online olduğunuzu göremeyecektir.

Activity Status olarak isimlendirilen bu yenilik ile birlikte pek çok kullanıcının nasıl tepki vereceği de büyük bir merak konusu olmuş durumda.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

VLC Player Huawei Modellerini Engelledi!

Soolence.com

Skype Görüşme Kaydetme Özelliği ve Tasarım Değişiklikleri Güncellemesi Yolda!