in

Kolay Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Soolence.com

Kolay Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bayanların görsel yönden daha güzel görünmesine yardımcı olan makyaj yöntemlerinden birisi de göz makyajıdır. Dışarı çıkarken kendinizi daha iyi hissedeceğiniz ve gözlerinizin de ön plana çıkmasını sağlayacak. Göz güzelliği kadın için son derece önem verilen konuların başında yer almaktadır. Bu sebeple de her bayan Göz Makyajı Nasıl Yapılır? merak eder ve kendisine de en iyi şekilde uygulamaya çalışır. Göz makyajınızı yaparken şu detaylara mümkün olduğunca dikkat etmeniz gerekecektir.

Rimel Sürme Teknikleri
Göz makyajı denilince olmazsa olmazlar arasında mutlaka rimel yer alıyor. Rimeli kirpik köklerine sizlerde sürerek alttan yukarı doğru hareket ettirmeniz gerekiyor. Bu sayede hem daha gür hem de daha uzun kirpiklere artık sahip olabilmeniz de sizin için son derece kolay olmaya da başlayacaktır. Maskara çoğu zaman sarışın bayanlar da daha çok ağır durma durumu olduğundan dolayı mümkün olduğunca dikkat edilmesi gerekir.

Göz Kaleminin Sürülmesi

Göz kalem ya da eyeliner kullanımını mümkün olduğunca ihmal etmemeniz gerekir. Göz kapağını gerilene kadar göz kalemini sürmeniz gözlerin daha güzel şekilde ortaya çıkmasına da en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Sıvı göz kalemleri daha canlı ve aynı zamanda belirgin bir özellik vereceği için sıvı özellikli olanlarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca daha çok gri, siyah gibi far tonlarını da kullanarak göz de dağıtabilirsiniz.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Topuz Nasıl Yapılır?

Soolence.com

Müslüm Gürses Kimdir ? Hayatı Albümleri