in

LinkedIn Hesabını Kalıcı Olarak Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Soolence.com

LinkedIn silme ile ilgili merak edilen tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz 2016 yılında Microsoft tarafından satın alınan ve profesyonel sosyal ağ olarak isimlendirilen LinkedIn, isimlendirmesini tam olarak karşılamadığı için birçok kişi tarafından hayal kırıklığı olarak kalabiliyor. Bunun sonrasında da daha fazla vakit geçirmek istemeyen kişiler, LinkedIn silme işlemi gerçekleştirme yoluna gidiyor. Bu yazımızda da hesabınızı nasıl kapatabileceğiniz ile ilgili yapılması gerekenleri bir araya getiriyoruz.

LinkedIn hesabını kapatmak için izlenmesi gereken adımlar!

Öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hemen sonrasında sağ üst bölümde yer alan profil alanınıza tıklayarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Hesabınıza giriş yapın
  2. “Ben” olarak adlandırılan profil bölümünü açın
  3. Hesap sekmesinden “Hesap Yönetimi” bölümüne geçin
  4. LinkedIn hesabınızı kapatma bölümünü açın
  5. Belirtilen sebeplerden birini seçin
  6. İleri butonu işe işlemi tamamlayın

“Ayarlar ve Gizlilik” alanından sonra hesap ayarlarına geçiş yapılmalıdır. Bu noktadan sonra kapatma işlemi ile ilgili bir ölüm yer almaktadır.

Bu bölüm hesap yönetimi olarak isimlendirilen başlığa dahil edilmiştir.

Soolence.com

Hesabınızı kapatmak istediğiniz zaman sizi ayrı pencereye yönlendiren sistem, neden böyle bir isteğiniz olduğu yönünde bilgi talep edecektir.

Seçeneklerin her biri ile ilgili alternatif yollar sunulmaktadır. Nitekim sistem, hesabınızı silmenizi önlemek için alternatif yollar sunacaktır. Örneğin gizlilik ile ilgili bir konudan dolayı böyle bir isteğiniz varsa, bu konuda neler yapılabileceği ile ilgili yönlendirme yapılacaktır. Buna karşın “Diğer” bölümünü de bulunmaktadır. Lakin bunun seçilmesinde de ileri demeden önce bir açıklama beklenmektedir.

Eğer özel bir nedeniniz yoksa ya da bu bölüme eklemek istemiyorsanız, kısaca hesabınızı artık kullanmak istemediğinizi yazabilirsiniz. Daha sonrasında da ileri butonunu kullanarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bunların dışında daha önce de Facebook’u silme ve Instagram hesabını silme konusunda makaleler hazırlamıştık. O içeriklerimiz üzerinden de gerekli bilgileri detaylı olarak edinebilirsiniz.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Facebook Gönderi Silme Toplu Olarak Nasıl Yapılır? (2020)

Soolence.com

Instagram Fotoğraf Boyutları Nasıl Olmalı?