in

Mark Zuckerberg 5 Dakikada 15 Milyar Dolar Zarar Etti!

Soolence.com

Facebook hisselerinin ani bir şekilde düşmesi ile birlikte kurucu ve CEO Mark Zuckerberg, sadece 5 dakikada 15.1 milyar dolar kaybetti. Yaşanan bu ani düşüşün gerekçeleri ise dikkat çekiyor.

Facebook hisseleri 15 milyar dolar kaybettirdi!

İçinde bulunduğumuz dönemlerde borsaya açık firmalar, peşi sıra 2018 2. çeyrek gelirlerini açıklamaya devam ediyorlar. Bu firmaların en son örneği de sosyal medya devi Facebook oldu. Ancak Facebook’un gelirleri ile ilgili yaptığı açıklamalardaki tutarlar ile beklentiler aynı oranda olmayınca, yatırımcıların bir çoğu ani bir karar ile hisse satışlarına başladı.

Öyle ki yalnızda 5 dakikalık bir süre zarfında tam 15.1 milyar dolar değer kaybı yaşanmış oldu.

2018’in ilk çeyreğinde günlük aktif kullanıcı sayısı 1.48 milyar kişiydi. 2018’in ikinci çeyreğinde ise 1.47 milyar kişiye düştü. Analistler tarafından beklenen gelir miktarı ise 13.32 milyar dolar seviyesindeydi. Ancak FB tarafından açıklanan resmi bilgiler, beklentilerin altında kaldı ve 13.04 milyar dolar oldu.

Buna ek olarak şirletin yıl sonuna doğru gelirlerinin azalacağına da dikkat çekildi. Zira güvenlik adına daha fazla yatırım yapılacağı açıklandı.

Tüm bu açıklamalar sonrasında ise kısa bir süre içerisinde hisseler, neredeyse yüzde 20 oranında düşüş yaşadı. Bu düşüş ise firmanın şimdiye kadarki en büyük düşüşü olarak kaydedildi. Son olarak dünyanın en değerli şirketleri arasında FB isminin yer aldığını da belirtelim.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Selfie Tavsiyesi: Kim Kardashian Selfie Çekmenin Püf Noktaları Açıklaması Yaptı!

Soolence.com

Facebook Reklamlarında Kripto Para Dönemi Yeniden Başladı!