in

Microsoft HoloLens Türkiye Satışları Başlıyor!

Soolence.com

Microsoft tarafından uzun bir süre önce tanıtılan artırılmış gerçeklik gözlüğü Microsoft HoloLens, Türkiye’de satışa sunulmaya hazırlanıyor!

Microsoft tarafından uzun bir süre önce duyurulan artırılmış gerçeklik gözlüğü Microsoft HoloLens, yeni ülkelerde satışa çıkmaya hazırlanıyor ve bu yeni ülkeler arasında Türkiye’de yer alıyor. Elde edilen bilgilere göre bir süre sonra Microsoft HoloLens Türkiye satışları resmi olarak başlamış olacak!

Microsoft HoloLens gözlüğü Türkiye’ye geliyor!

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre AR yani artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens, 30 farklı ülkede daha satışa sunulacak. Bahsi geçen bu ülkeler arasında Türkiye’de yer alıyor. Ülkemizde de en sonunda satışa çıkmaya hazırlanan Microsoft HoloLens, uzun bir süre önce tanıtılmış ve AR tarafında önemli bir etki oluşturması beklenmişti.

Her ne kadar dikkat çeken demolar ile artırılmış gerçeklik tarafında iddialı bir ürün olduğu izlenimi bırakmış olsa da daha sonrasında başta görüş açısının dar olması olmak üzere birçok açıdan eleştirilere maruz kalmıştı.

Satış ağının yaygınlaştırılmaması da eleştirilere neden olurken Microsoft, öyle görünüyor ki en azında satış ağı tarafındaki eleştirileri ortadan kaldırmayı başarmış olacak. Şu an için Microsoft HoloLens Türkiye satışlarının tam olarak ne zaman başlayacağı ve fiyatının ne olacağı konusunda Microsoft Türkiye tarafından bir açıklama kaydedilmedi. İlerleyen dönemlerde gelecek bilgileri aktarmaya devam ediyor olacağız.

Son olarak belirtmek gerekirse HoloLens Amerika fiyatı 5 bin dolar seviyesinde yer alıyor. Geliştiriciler için hazırlanan sürüm ise 3 bin dolar fiyat etiketine sahip. Daha çok kurumsal alana hitap eden bir ürün olduğunun da altını çizmekte fayda var.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Samsung Boyun Hoparlörü Geliştiriyor!

Soolence.com

Apple, Yeni Apple Watch Series 3 Ekran Sorununu Kabul Etti!