in

Pixelmator İncelemesi: Photoshop’un Önemli Alternatifi

Soolence.com

Photoshop alternatifleri arasında en dikkat çekenlerden isim Pixelmator oluyor. İşte Photoshop alternatifi Pixelmator ile ilgili detaylar!

Son dönemlerde, video üretiminin artış göstermesiyle beraber, aslında dolaylı olarak da görüntü işleme yazılımlarının da önemi artmış oldu.

Görüntü işleme denildiğinde ilk akla gelen uygulamalardan olan Photoshop kadar, daha pratik ve bir o kadar da yetenekli alternatif yazılımlar bulunuyor.

Bunlardan birisi de en iyi Photoshop alternatifleri arasında yer alan Pixelmator olmuş durumda.

Pixelmator inceleme

Her ne kadar Photoshop alternatifleri ile ilgili birçok örnek bulunsa da, kabul etmek gerekiyor ki konu profesyonel üretim noktasına geldiği zaman PS öne çıkan ilk isim oluyor.

Lakin, çok profesyonel bir yazılım ihtiyacı olmayan ve bununla beraber Mac tarafından Photoshop’un hantallığına katlanmak istemeyen kullanıcılar için, önemli isimlerden Pixelmator bulunuyor.

Pixelmator için ilk olarak söylenmesi gereken şey, hiç şüphe yok ki macOS Sierra ile birlikte, çok akıcı bir deneyim vaat edebiliyor.

Pixelmator özellikleri

Bununla beraber, en iyi deneyimi ise “healing” aracı ile yaşatabilen Pixelmator, görüntü işleme konusunda önemli bir rakip haline geliyor.

Bunların dışında “move tool” ve “selections tool” araçları ile de dikkat çeken Pixelmator, beklentileri karşılayan bir algoritma yapısı ile görüntü işleme yapabiliyor.

Dosya kayıt ve oynatma tarafında Pixelmator; Save for Web(Web için kaydet), CMYK Proofing, PSD Files, RAW Files, Image Capture, 16-bit Support ve Image Units desteklerini de bünyesinde barındırıyor.

Pratik, yetenekli ve elverişli araçlarının yanı sıra Pixelmator, iOS ortamının yanı sıra macOS tarafında da önceden hazırlanmış filtreler sunuyor ve bu filtreleri de başarılı bir şekilde uygulayabiliyor.

Pixelmator fiyatı

Pratik kullanımı ve başarılı araçları ile birlikte Pixelmator fiyatı ile de Photoshop karşısında önemli bir avantaja sahip. Zira, an itibariyle Pixelmator fiyatı 29,99 dolar olarak belirlenmiş.

Hem macOS hem de iOS cihazlar için hazırlanan Pixelmator uygulamaları, ücretsiz denem sürümü de sunuyor.

Böylelikle, ihtiyaçlarınız doğrultusunda, satın alma işlemi öncesinde Pixelmator’ı macOS tarafında ücretsiz deneyebilir ve gereksinimlerinize cevap verebilecek bir uygulama olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Uygulamayı denemek yahut satın almak için şu adresi kullanabilirsiniz: https://itunes.apple.com/us/app/pixelmator/id407963104?mt=12

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Yazılım Mühendisliği İçin Tecrübe Bilgiden Daha Önemli!

Soolence.com

Photoshop Alternatifi Affinity Photo İncelemesi!