in

PUBG iOS ve Android Tarafında 100 Milyon Cihaza Ulaştı!

Soolence.com

PUBG yani tam ismi ile birlikte Playerunknown’s Battlegrounds, iOS ve Android tarafındaki mobil oyun serüveninde başarılı bir seviyeye ulaşmış oldu. Google ve Apple tarafındaki uygulama mağazalarından elde edilen resmi bilgiler ile birlikte 100 milyondan fazla mobil kullanıya erişmiş durumda ve indirme sayıları giderek artıyor.

Son aylarda Fortnite karşısında ciddi bir kullanıcı kaybı ile gündeme gelen ve mobil tarafta da iyi bir rekabet oluşturan Playerunknown’s Battlegrounds yoluna devam ediyor. Şimdi de iOS ve Android tarafındaki indirme sayıları ile gündeme gelmiş oldu. Yaklaşık 4 ay önce Google Play Store ve Apple App Store üzerinde resmi olarak yayınlanan PUBG iOS ve PUBG Android oyunları, şu an için 100 milyondan fazla kez indirilmiş durumda. Bununla birlikte aktif kullanıcı sayıları ile ilgili de bilgiler ortaya çıktı.

Yeni bilgilere göre PUBG mobil günlük 14 milyondan fazla aktif oyuncu ile yoluna devam ediyor. Şu an için diğer platformlardaki aktif kullanıcı sayısı ile ilgili güncel bilgiler mevcut değil. Mobil tarafta da ücretsiz olarak yayınlanan ve uygulama içi satın almalar ile ciddi gelirler elde eden PUBG’nin Fortnite karşısında rekabeti devam ettirmek adına mobil platformları da iyi bir şekilde kullandığını da söylemek mümkün oldu.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Karanlık Madde, Kara Deliklerden Mi Meydana Geliyor?

Soolence.com

iPhone için Rome: Total War Mobil Oyunun Çıkış Tarihi Belli Oldu!