in

ReklamStore ile İlgili Merak Ettikleriniz

Soolence.com

ReklamStore ile İlgili Merak Ettikleriniz

Adsense alternatifi reklam şirketi arayışlarımız sürüyor. ReklamStore ile ilgili tüm detaylar bu listemizde… Ödemelerde sıkıntı çıkarıyor mu, ödeme alt limiti nedir, güvenilir midir?…

Kazançlarınız için Adsense alternatifi firmaları incelemeye devam ediyoruz. Daha önceden AdMatic firmasını enine boyuna ele almıştık. Şimdi de diğer bir güvenilir yerli reklam şirketi olan ReklamStore firmasını sorguya çektik. Bakalım firma bize neler sunuyor.


1- Ödemeler

Tabi ki en çok merak edilen mevzu ödemeler. Bu konuda kesinlikle emin olun ki ReklamStore’da paranız asla kalmaz. Ödeme konusunda şüpheye düşmeden gönül rahatlığıyla kendileriyle iş yapabilirsiniz. Biz kefiliz yahu, valla bak…

A. ReklamStore Ödeme Yöntemi Nedir?

Ödemeler NET30 yöntemi ile yapılıyor. Yani bu ayın kazançlarını diğer ayın sonunda elde edebiliyorsunuz. Haziran ayın boyunca hesabımızda birikeni Temmuz ayının sonunda alıyoruz.

B. ReklamStore Hangi Günler Ödeme Yapıyor?

Ödemeler ay sonunda hesabımıza geçiyor. Yani ayın 30 veya 31‘inde. En azından ReklamStore böyle söylüyor. Fakat ekibimizden bu günlerde ödeme alan yok. Genelde ödemeler, takip eden ayın 1 ile 3‘u arasında yapılıyor.

C. ReklamStore Ödemeleri Gecikiyor mu?

Evet malesef gecikiyor. Fakat öyle bir iki hafta değil, bir iki günlük bir gecikme. Asla 3 günü geçmiyor. Bunun da mazur görülebilir olduğunu düşünüyoruz.

D. ReklamStore Kazançları Hangi Yolla Ödüyor?

Ödemeleriniz banka hesabınıza yapılıyor. Paypal ödemesi yok.

E. ReklamStore Ödeme Alt Limiti Nedir?

ReklamStore ödeme alt limiti 30 TL‘dir.

F. ReklamStore Ödemelerde Kesinti Yapıyor mu?

İşte ReklamStore’da canımızı sıkan en büyük problem bu. Kazançlarınız üzerinden vergilendirme adı altında %20’lik bir kesinti yapılıyor. Yanlış anlamayın tabi ki kesinti yapılacak. Ortada bir kazanç varsa vergilendirme mutlaka olmalı. Bireysel kullanıcılar olarak fatura oluşturamadığımızdan ReklamStore bizim adımıza kazancımızın %20’sini devlete ödüyor. Canımızı sıkan vergi kesintisi değil, bunun göstere göstere yapılması. 1000 liralık bir kazanç görüyosunuz ama elinize geçen 800 lira. Gitti 200 lira, koyuyor adama. Bu kesintiyi baştan yapsa da bize göstermese, göz görmeyince gönül katlansa… İşin şakası bir kenara olması gerken de zaten bu. Bu kadar kesinti yapılır mı diye tangırdamasın kimse.

2- Reklamlar

ReklamStore’un yayınlamamız için verdiği reklamlar banner türünde kaliteli reklamlar. Hem web hem de mobil versiyonlar için zengin reklam seçenekleri mevcut. Cinsel içerikli reklamlara kesinlikle yer verilmiyor.

A. ReklamStore Hangi Reklam Türlerini Kullanıyor?

Şirketimiz bize web ve mobil versiyonlar için reklam alanları sunmakta. Web için reklam boyutları şöyle:

728×90 Leader Board
468×60 Banner
120×600 Skyscraper
160×600 Wide Skyscraper
300×250  Medium Rectangle
336×280 Large Rectangle
300×250 Scrool Pop
336×280 Splash
250×250 Square
728×90 Scrool Pop
970×250 Masthead
300×600 Large Skyscraper

Mobil için ekranın altına yapışan banner şeklinde reklamlar sunuluyor.

B. ReklamStore Reklamlarının Açılış Hızına Bir Etkisi Var mı?

Reklamların sitenin açılış hızına hiç bir etkisi yok. Altyapıları çok sağlam, reklamlar anında beliriyor.

3- Kazanç

eCPM bazlı ölçümleriyle kazancımız belirleniyor. Günlük 50k gösterim ve 100 tıklama aldığınızı varsayarsak ortalama 6 TL gibi bir rakam kazanabilirsiniz.

A. ReklamStore Tıklama Başına mı, Gösterim Başına mı Ödeme Yapıyor?

eCPM hesaplamasına gösterim ve tıklanma performansları yansıyor. Yani hem tıklama hem gösterim baz alınıyor.

B. ReklamStore ile Günlük Kazanç Ortalama Ne Olur?

Bunu söylemek oldukça güç. eCPM hesaplanmasında bir çok etken söz konusu. Hem sitenizin reklam gösterim ve tıklanma performansı hem reklam verenin teklifi hem de yayınladığınız reklam boyutları ve türleri önemlidir. Aşağıdaki rapora bakarak aşağı yukarı ne kazanacağınız hakkında fikir elde edebilirsiniz.

ReklamStore Kazanç Tablosu

C. ReklamStore Sayımları Düzgün mü?

Evet, sayımlar gayet sağlıklı. Dediğimiz gibi altyapıları gayet sağlam, hiçbir gösterim ve tıklamayı es geçmiyor.

4- Kullanım

Anlattıklarımızdan datmin olduysanız siz de ReklamStore yayıncı ağına kayıt olarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Yayıncı panelini kullanışlı bir yapıya sahip. Zorlanacağınızı zannetmiyoruz.

A. ReklamStore’a Nasıl Kayıt Olunur?

Kayıt için http://www.reklamstore.com/Panel/SignUp adresie gidip formu dolduruyoruz. Kayıt olmadan önce formun sonundaki sözleşmeyi mutlaka okuyun. Yalnız şunu bilin ki Blogger gibi servislerle ücretsiz olarak oluşturulmuş web sitelerini kabul etmiyorlar.

B. ReklamStore Onayı Ne Kadar Sürer?

Onay süreci değişmekle birlikte fazla beklemiyorsunuz. Hemen hemen 1 hafta içerisinde siteniz incelenerek size dönüş yapılıyor.

C. ReklamStore Ne Tür Siteleri Kabul Ediyor?


Kendi sitesine göre:

Yasadışı program, warez, crack, serial, cd key ve benzeri paylaşımların yapıldığı siteler sisteme kabul edilmez.
Yetişkin içerikli siteler sisteme kabul edilmez.
Yukarıda belirtilen içeriğe sahip sitelere bağlantısı(linki) olan siteler sisteme kabul edilmez.
Onaylı olup yukarıda belirtilen içerikleri sonradan ekleyen siteler sistemden çıkartılır.
Yönlendirme alan adı kullanılan sitelerin yönlendirme yapılan adres ile kayıt olmalar gerekmektedir.
Sadece reklama yönelik olan veya içeriğinde çok fazla reklam bulunan siteler sisteme kabul edilmez.

Başvuru yapan sitelerin kategorilere uygunlukları ReklamStore tarafından denetlenir. ReklamStore her zaman sitelerin kategorilerini değiştirme hakkına sahiptir.
ReklamStore uygun görmediği siteleri sisteme kabul etmeme hakkına sahiptir.
Ücretsiz domain servislerinin sağladığı adresler kabul edilemez.


D. ReklamStore Reklam Kodlarını Nasıl Alacağız?

Panelimize girip üstteki “Yayıncı” sekmesine tıklıyoruz. Soldaki menüden “Reklam Alanları”na tıklıyoruz. Açılan sayfada sağ üst taraftaki “Yeni Reklam Alanı Oluştur” butonuna basıyoruz. Reklam yayını yapacağımız onaylanmış sitemizi seçiyoruz. “Platform” olarak “Web” ya da “Mobil”i seçiyoruz. Yayınlayacağımız reklam alanının boyutunu ya da mobili seçtiysek reklam alanı tipini seçiyoruz. “Placement Description” kısmına da reklam alanımız için bir isim belirliyoruz. “Sidebar Alanı, Yazı İçi Başta, Yazı İçi Sonda, Footer Alanı…” gibi isimler verebilirsiniz ki daha sonra yerleşim yaparken hatırlamanız kolay olur. En son “Kaydet” butonuna basarak reklam alanımızı oluşturmuş oluyoruz. Bu şekilde istediğiniz kadar reklam alanı oluşturabilirsiniz.

ReklamStore Reklam Alanı Oluşturma

Oluşturduğumuz reklam alanlarının kodunu almak için de yine “Reklam Alanları” sayfasına gidiyoruz. Listeden yayınlayacağımız reklam alanının yanındaki kutuyu işaretleyip üstteki “Kod Al” butonuna basıyoruz. Bu şekilde bize reklam kodlarını ve reklamın ön izlemesini sunuyor. Bu kodu kopyalıyoruz.

ReklamStore Reklam Kodu Alma

E. Reklam Kodlarını Sitemize Nasıl Ekleyeceğiz?

WordPress siteleriniz için reklam kodlarınızı “Adman” gibi eklentiler kullanarak ya da “single.php” içerisine div açarak yazılarınıza ekleyebilirsiniz. Sidebar alanı ya da temanız destekliyorsa header ve footer alanlarına metin bileşenini kullanarak ekleyebilirsiniz.

Fakat “Scrool Pop” ve “Splahs” reklam türleri ile mobil için verilen kodları “footer.php” içine </body> tagından hemen öncesine eklemeniz gerekiyor. “footer.php”ye “Görüm > Düzenleyici” yolundan ulaşabilirsiniz.

Panel kullanımı gayet basit. Gerisini halledebilirsiniz.

5- Ödeme Kanıtı

Ödeme kanıtı olmazsa olmaz…

ReklamStore Ödeme Kanıtı

Sonuç olarak ReklamStore kesinlikle güvenebileceğiniz yerli reklam şirketlerinden biridir diyebiliriz. Gönül rahatlığıyla kendileriyle iş yapabilirsiniz. Anlattıklarımız dışında merak ettikleriniz varsa yorum alanımız hizmetinizde. Hepinize bol kazançlar, kalın sağlıcakla…

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Google Adsense Yüksek Kazançlı Anahtar Kelimeler Listesi – 2021

Soolence.com

WordPress güvenlik eklentileri: En iyilerini sizin için derledik