in , ,

Sağlıklı zayıflamanın temel kuralı

Soolence.com

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, gece geç saatte yiyecek yiyip yatılmaması gerektiğini dile getirdi.
Sağlıklı zayıflamanın 2 basit kaidesi yer aldığını belirten Enç, “Bu kurallardan ilki yeteri benzeri ikincisi balanslı beslenmek. Şayet beslenmenizdeki hataların farkına varırsanız ve bu yanlışları teker teker hayatınızdan çıkarıp mahaline gerçek besinleri koyabilirseniz, süre içerisinde ideal bedene sahip olabilirsiniz. Erken saatleri metabolizmanın en çabuk çalıştığı saatlerdir. Bu nedenle erken kahvaltısı kesin olarak yapılmalı. Kahvaltı erken saatte edilmelidir. Erken saatte kahvaltı protein içeriği yüksek meydana gelen bir kahvaltı süre içerisinde besin tüketiminizi azaltabileceği benzeri yağ yakmayı da hızlandırır. Şayet kahvaltınızı öğlen saatlerine bırakırsanız beden o saatte çalışmaya başlar ve büyük ihtimalle gece yiyecek yemeye başlarsınız veya akşam yemeklerinizin kalorisi yüksek olabilir. Halbuki ki metabolizmanın en düştüğü saatler akşam saatlerdir” diye hasbihal etti .

Ara öğünlerin atlanmaması gerektiğini söyleyen Profesyonel Diyetisyen Pınar Kural Enç, “Sıhhatli ara öğünler, yiyecek vaktiniz geldiğinde fazla aç olmanızı engellediği benzeri yağ yakıcı metabolizmanızın da hızlanmasını imkanı imkanı sağlar . Ara öğünlerde yoğurt,bir porsiyon kuruyemiş, tarçınlı süt,bir/4 susamlı susamlı simit ,bir/2 paket kepekli meyveli bisküvi,bir/2 muz,2 tane grissini veya bir porsiyon meyve tüketebilirsiniz. Süre içerisin de su tüketimine uyarı edilmelidir. Zaman Içerisinde en az 2 veya 2,5 Litre su içilmelidir.Bu sayede hem dolaşım sistemi itinalı duruma ciro Bu arada toksinlerden arınmak kolaylaşır. Öğle ve akşam yemekleri saati belirlenmeli ve o saatte yiyecek yenilmelidir. Yaz çağında olduğumuz için öğlen yemeği saat 13:00 sağlamak 13.30 akşam yemeği de saat 19:00 sağlamak 19.30 benzeri yenilebilir.Yatmadan daha daha önce de bir bardak tarçınlı süt tüketilebilir.Bilhassa gece geç saatlerde yiyecek yiyip yatmaktan uzak durulmalıdır. Çünkü yemeğin veya atıştırmalığın üzerine anında yatılması gece salgılanacak meydana gelen büyüme hormonunu salgılanmasını azaltır.Büyüme hormonu da vücudumuzda mühim görevlere sahip bir hormondur. Görevlerinden bazıları; enerji için yağ yakımını arttırmak,besinlerle edinilen kalsiyumun kemiklere geçmesini kolaylaştırmak,vücudun yeniden yapılanmasını sağlamak,iskelet yapısı gelişmemiş bireylerde boy uzamasını arttırmak,hücre gelişmesini ve hücre yenilenmesini sağlamak benzeri.” diye hasbihal etti. İHA

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Çocuklarda bademcik ve geniz eti sorunu

Soolence.com

Metal Gear Rising sistem gereksinimleri