in

Selfie Tavsiyesi: Kim Kardashian Selfie Çekmenin Püf Noktaları Açıklaması Yaptı!

Soolence.com

Kim Kardashian selfie tavsiyelerini paylaştı. İşte ünlü moda ikonu Kim Kardashian tarafından aktarılan selfie çekerken dikkat edilmesi gerekenler!

Selfie çekmenin püf noktaları, özellikle Instagram sosyal medya platformunun çok ciddi bir kullanım alanı oluşturması ile büyük bir öne kazandı. Poz verme şekilleri selfie ile farklı bir boyut kazanırken hem kadın hem de erkek kullanıcılar bu konuya çok daha önem vermeye başladı. Selfie pozları erkek ve kadın kullanıcılar için çok önemli bir konu haline geldiği ve kullanıcıların birçok soru yöneltmesine vesile olduğu için, bu konuda başarılı isimlerden bir tanesi de açıklamada bulunmayı tercih etti.

Mükemmel selfie için Kim Kardashian’dan selfie tavsiyeleri, önerileri

Kim Kardashian Instagram üzerinde (https://www.instagram.com/kimkardashian/) şu an itibariyle 111 milyon takipçiye sahip ve bu sayı, her geçen gün artış gösteriyor.

Bununla beraber paylaştığı özçekim örnekleri ile de oldukça büyük bir beğeni sayısına ulaşan ünlü stilist, bu konuda yapılması gerekenleri takipçileri ile paylaştı. Poz verme şekilleri selfie için elbette ki çok önemli bir konumda yer alıyor.

Buna karşın ünlü moda ikonu, buna ek olarak iki farklı noktaya dikkat çekmeyi tercih ediyor:

  • Işık
  • Başın açısı/duyuşu

Biz de bu blog yazımızda, Kim Kardashian tarafından aktarılan bu iki önemli noktanın detayları değiniyor olacağız.

  • Işık

İlk olarak öne çıkan ışık maddesi ile başlamak, daha iyi bir yaklaşım olacaktır. Aslında sadece mükemmel selfie için değil, aynı zamanda tüm fotoğraf çekimlerin ışık çok önemli bir gereksinimdir. Değişik selfie pozları söz konusu olduğunda ise ünlü isme göre çok daha farklı bir boyut kazanıyor. Bu noktada iyi ışık alan bir konumda yer almak veyahut telefonun kendi flaş detayında yararlanmak mümkün. Bilindiği gibi yeni iPhone modellerinde, bu özellik kullanıcılarına sunuluyor.

Selfie ışığı olarak da çeşitli ürünlerin piyasada uygun fiyatlı olarak yer aldığını söylemekte fayda var. Ayrıca moda ikonu duruş konusunda da önemli bir ayrıntıya yer veriyor.

  • Başın açısı, duruşu

Selfie çekemiyorum diyenler için önemli bir ayrıntı olan bu tavsiye, fotoğraf çekerken telefonun baş hizasında aşağıda olduğu durumun değil, başın üstünde kaldığı durumun daha iyi olacağı ifadesini içeriyor. Bununla beraber başın açısının da önemli olduğuna dikkat çeken Kim, düz bir duruştan ziyade, belirli bir açılı duruşların daha önemli olduğu kanaatinde.

Ek olarak milyonlarca beğeni alan selfie paylaşımları için de kendisinin bu yöntemi tercih ettiğini belirtiyor. Nitekim Instagram hesabı analiz edildiğinde, böyle bir uygulamanın gerçeği yansıttığı bilgisine erişilebiliyor. Sadece başın açısıyla da sınır kalınmaması gerektiğini ifade eden ünlü isim, genel olarak da düz çekimlerden ziyade, belirli bir açı oluşturularak çekim yapılması konusuna dikkat çekiyor. Açı konusunda çubuk kullanımının da farklı ve etkili sonuçlar ortaya çıkartabileceğine vurgu yapmakta fayda var. Nitekim ışık ve açı ikilisi, temel olarak fotoğraf pozları için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Selfie örnekleri ile de bu durumu, çok daha etkili bir biçimde anlamak mümkün oluyor. “Aynada fotoğraf nasıl çekilir?” sorusuna cevap arayan okurlarımız için de bu açıklamalar, önemli detayları kapsar durumda. Selfie yorumları kapsamında farklı bir bakış açısı olduğunu ve bunu da sevenleri ile paylaşmaktan geri durmadığı gösteren Kim Kardashian, bundan sonraki günlerde de paylaşımları ile dikkat çekmeye devam edecek gibi görünüyor.

Kim Kardashian hayatı ile dünyanın pek çok farklı bölgesinden milyonlarca kişinin dikkatini üzerine toplamaya devam ediyor. 1980 Los Angles doğumlu ve 159 cm boyundaki Kardashian özçekim odağı ile Instagram ve Twitter paylaşımlarını sürdürüyor. Güzel selfie pozları ile siz de bu tavsiyeleri bir araya getirebilirsiniz.

Hatırlatmak adına bahsetmek gerekirse daha önce Webby ödülü alan Kim Kardashian, Kimoji emoji paketi ve Kardashian iPhone kılıf tasarımları ile de gündemde kendine yer bulmuştu. Bu ve buna benzer gelişmeleri aktarmaya devam ediyor olacağız. Instagram haberleri ve yeni Instagram sürümleri konusundaki gelişmeleri de söz konusu kategorimiz kapsamında güncel bir şekilde takip edebilirsiniz.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Facebook ve Instagram Ne Kadar Vakit Harcağınızı Gösterecek!

Soolence.com

Mark Zuckerberg 5 Dakikada 15 Milyar Dolar Zarar Etti!