in

Skype Görüşme Kaydetme Özelliği ve Tasarım Değişiklikleri Güncellemesi Yolda!

Soolence.com

Microsoft tarafında geliştirilmeye devam edilen Skype uygulaması, yakın bir zaman sonra güncelleme alacak ve hem tasarım hem de yıllardır beklenen çeşitli özellikler, kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bu özellikler arasında mobil tasarım detayları ve görüşme kaydetme gibi detaylar öne çıkıyor.

Tasarım

Microsoft için hazırlanan Skype 8.0 sürümü ile birlikte, mobil uygulamaya benzeyen bir tasarım şekline geçiş yapılıyor. Artık Windows tarafındaki kullanıcılar, mobil benzeri ikonlarla ve genel tasarım şekli ile karşılaşacaklar.

Bununla birlikte Windows 10 özelliklerinin daha iyi kullanılması adına çeşitli entegrasyon detayları da eklenmiş durumda. Görüşme sırasında ekran paylaşımı ve arama ekranı gibi bölümlerde de değişikler söz konusu oluyor. Yeni yayınlanan 8.0 sürümü için kullanıcılara da Microsoft tarafından geçiş yapılması için istekli bir süreç başlatılmış durumda.

Görüşme kaydı

Tasarım tarafındaki detaylar bir yana, çeşitli yeni özellikler de Skype güncellemesi kapsamında sunulmaya hazırlanıyor. Her ne kadar şu an tasarım güncellemesi aktif olsa da yeni özellikler için birkaç ay daha beklemek gerekecek. Şu an için Microsoft’un açıkladığı net bir çıkış tarihi bulunmuyor. Söz konusu bu yeni özellikler arasında ilk olarak görüşmelerin kayıt altına alınabilmesi kendini gösteriyor.

Artık kullanıcılar, Skype konuşmalarını kaydedebilecekler. Çok uzun bir süredir bu özelliği bekleyen kullanıcılar, uzun yıllar sonra en sonunda bu yeniliğe erişebilmiş olacaklar. Günümüzde daha çok kurumsal tarafa sıkışıp kalan ve bireysel tarafta popülerliğini kaybeden Skype’ın gelişim süreci, bundan sonra nasıl devam edecek bilinmiyor ancak bu yenilikler ile birlikte Microsoft, halen daha üzerinde çalışmalar yaptığını göstermiş oldu.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Firefox Güncellemesi ile Otomatik Video Engelleme Özelliği Geldi!

Soolence.com

Google Chrome Tasarımı Yenileniyor!