in

Snapdragon 855 Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı!

Soolence.com

Qualcomm’un yeni üst seviye mobil işlemci modeli olması beklenen Snapdragon 855 performansı ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu bilgiler kaynağı ise popüler sentetik test sonuçları uygulaması Geekbench oldu. Geekbench benchmark uygulamasında yer alan değerlere göre SD855, çok çekirdekli işlemci performansı tarafında 10 bin puan seviyesini geride bırakıyor.

Qualcomm SD855 benchmark sonuçları sızdırıldı!

Yayınlanan sonuçlara göre belirtmek gerekirse ilk olarak tek çekirdek performansı tarafında 3697 puan kendini gösteriyor. Öte yandan çok çekirdekli yani multi-core puanı ise 10469 seviyesine ulaşmış.

Testin yapıldığı mobil cihazın da Android 9 Pie işletim sistemini taşıması da dikkat çekiliyor. 8 çekirdekli yapısındaki yani Octa core işlemci yapısındaki yeni 855, baz frekansı tarafında da 1.78GHz değerine sahip olarak görünüyor. Geekbench 4.0.4 sürümünde yer alan işlemcinin ismi ise “Qualcomm msmnile for arm64” olarak görünüyor. Şu an için tam olarak ne zaman çıkacağı belli olmasa da Qualcomm Snapdragon 845 sonrasında performans tarafında dikkate değer bir artış yaşanacağı belli oluyor. 2019 yılının ilk modelleri arasında yer alacak Samsung Galaxy S10 modeli de bu işlemci ile birlikte gelecektir.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Kanser Tedavisi İçin Yeni Aşı Geliştirildi ve İnsanlı Denemeler Başlıyor!

Soolence.com

Apple 3D Touch Özelliğine Veda Edebilir!