in

Twitter Lite Nedir, Nasıl Kullanılır? Ülkemizde Kullanıma Açıldı!

Soolence.com

Popüler mikroblog sitesi Twitter, düşük veri kullanımını hedefleyen yeni hizmeti Twitter Lite ile karşımıza çıktı. Özellikle hücresel veri bağlantısını kullanarak internete giren kullanıcıları portföyüne eklemek isteyen Twitter Lite, sunduğu anlık bildirim özellikleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Peki, Twitter Lite nasıl kullanılıyor?

Twitter Lite nasıl kullanılır?

Twitter Lite teoride, verilerin %30 daha hızlı yüklenmesini sağlıyor. Komplike özellikleri bir kenara bırakarak oldukça kompakt bir yapıda olan Twitter Lite hizmetinde; zaman akışı, tweetler, direkt mesajlar, trendler, profil bilgileri ve bildirim özellikleri yer alıyor. Bu ana Twitter hizmetlerin yanında resim ve video yükleme özellikleri Twitter Lite hizmetinde yer alıyor. Düşük veri tüketimi odaklı yapısı sayesinde yine teoride %70’e varan veri tasarrufu sağlanıyor.

Android cihazlarında Google Chrome, Opera, Firefox veya farklı internet tarayıcıları ile Twitter Lite’ı kullananları bir küçük sürpriz bekliyor. Android’de Twitter Lite anlık bildirim gönderme özelliğine sahip. Aynı Twitter’ın resmi uygulaması gibi Twitter Lite da anlık bildirimleri Android kullanıcılarına sunuyor. Hizmetin bir diğer ilginç yanı ise Twitter’ı kullanırken internet bağlantınız kopsa bile çevrimdışı modu özelliği devreye giriyor ve Tweetleri görüntülemeye devam edebiliyorsunuz.

Soolence.com

Ayrıca Twitter Lite’ı ana ekrana yer imi olarak eklediğinizde hizmeti uygulama gibi kullanabiliyorsunuz. Twitter Lite‘ı kullanmak için mobil cihazınızdan https://mobile.twitter.com/ adresine girmeniz yeterli olacaktır. Buna ek olarak şu haberimize de bakabilirsiniz: Instagram Lite Nedir, Instagram Lite Nasıl İndirilir? Kısa bir süre önce bu sistem, Türkiye’de de kullanıma sunuldu. Daha önce belirli ülkelerde kullanımda olan servis, artık aralarında ülkemizin de olduğu 21 farklı ülkede kullanıma sunulmuş durumda.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

One Comment

Leave a Reply

  One Ping

  1. Pingback:

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Soolence.com

  Instagram Fotoğraf Boyutları Nasıl Olmalı?

  Soolence.com

  Instagram Önerileri Neye Göre Belirleniyor?