in

VLC Player Huawei Modellerini Engelledi!

Soolence.com

Hem masaüstü hem de mobil taraftaki en popüler açık kaynaklı ücretsiz video oynatıcı uygulamaları arasında yer alan VLC Player, kısa bir süre önce bazı Huawei akıllı telefon modellerini kara listeye alarak engellediğini duyurdu.

VLC Player tarafından böyle bir adım atılmasının temel nedeni ise kullanıcıların olumsuz değerlendirme yapmaları olarak gösteriliyor. Ancak bu değerlendirmelerin kaynağı, aslında uygulama kaynaklı değil de Huawei’nin arayüzünden kaynaklı gibi görünüyor.

VLC Player Huawei modellerini kara listeye aldı!

Doğrudan doğruya Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre belirli Huawei telefon kullanıcıları, şu an için çok sık bir şekilde uygulamaya 1 yıldız veriyor ve olumsuz yorumlarda bulunuyor. Bunun nedeni ise belirli modellerde VLC Player’ın batarya tüketiminin çok fazla olması şeklinde açıklanıyor. Bununla birlikte performans konusunda ciddi eleştiriler yaılıyor. Ancak VLC tarafından açıklanan bilgilere göre bu sorunun kaynağı kendileri değil, doğrudan Çinli Huawei…

Bahsi geçen modeller ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Huawei P8
  • Huawei P10
  • Huawei P20

Şu an için VLC, bu telefonlar için kara liste hazırlamış ve Google Play Store üzerinden yüklenmesini engellemiş durumda. Honor modelleri ile ilgili ise bir kısıtlama bulunmuyor.

Elbette ki Play Store üzerinden olmasa da bu telefon modellerini kullanan kişiler, VLC Player APK indirme yöntemi ile video uygulamasını cihazlarına kurabilirler. Açık kaynaklı ve ücretsiz bir uygulama olduğu için herhangi bir sorun bulunmuyor. Ancak bu yöntem ile indirilen uygulamalarda, Google Play Store üzerinden derecelendirme yapılamıyor.

Şu an için bu konu ile ilgili her iki firmanın da nasıl adımlar atacağı büyük bir merak konusu olmuş durumda. Yaşanacak olan yeni gelişmeleri de aktarmaya devam edeceğiz.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Google Kripto Para Mining Uygulamalarını Play Store’dan Kaldırdı!

Soolence.com

Instagram Online Arkadaşları Görme Özelliği Geldi!