in

WordPress All In One SEO Pack Eklentisi Kurulumu Ve Ayarları

Soolence.com

WordPress All In One SEO Pack Eklentisi

En popüler SEO eklentileri nden biri olan All In One SEO Pack ile kolayca arama motoru optimizasyonunuzu yapabilirsiniz. Blogunuzun title, description ve keywords ayarlamalarını yapabilir, Google Analytics ve XML Sitemaps, Social Media desteği ve sunmuş olduğu birçok özellik ile SEO konusunda bilgi sahibi olmasanız bile bu eklenti sayesinde başarılı sonuçlar alabilirsiniz.( WordPress All In One  Seo Pack Pro v2 )

WordPress All In One Seo Pack Eklentisinin Kurulumu

Bu ekletiyi iki yöntemle kurabiliriz. Birincisi Eklentinin site adresinden indirdiğimiz All In One Seo Pack i RAR’dan çıkartıp herhangi bir FTP programı yardımı ile Örnegin: FileZilla ile sitemizin wp-content/plugins klasörüne yükleyelim. Daha sonra admin panelinden Yüklü Eklentiler sekmesine tıklayarak eklentiyi etkinleştirip kurulumu tamamlıyoruz.
Bir diğer yöntem ise Eklentiler sekmesi altında yer alan Yeni Ekle kısmında All In One Seo Pack şeklinde arama yapınız. Çıkan arama sonuçlarından eklentiyi bulup Şimdi Kur linkine tıklayarak kurabiliriz.

Eklentinin Ayarları

Eklenti General Ayarlar, Performans ve Özellik Yöneticisi şeklinde 3 kısımdan oluşmaktadır. Biz “Genel Ayarlar” bölümü ve “Özellik Yöneticisi” bölümünü açıklayacağız.

Genel Ayarlar

Eklenti hoşuma gitti, bağış yaptım: Eklentinin geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyorsanız bu sekmeyi işaretleyerek bağışta bulunabilirsiniz.
Standart URL ‘ler: Bu seçenegi işaretliyelim.
Orjinal Başlığı Kullan: Bu bölüm pasif olarak kalsın.
Önemli olayları kayıt et: Bu seçeneği işaretlediğinizde eklenti ile ilgili almış olduğunuz hataların logları tutulur. Bu seçenegi işaretlemenizi öneririm.

Ana Sayfa Ayarları

Ana Sayfa Başlığı : Bu bölümde ana sayfanızın başlığınını ayarladığımız bölüm. Bu bölümde70 karakteri geçmeyecek şekilde başlık girebilirsiniz.
Ana Sayfa Açıklaması : Bu bölümdeana sayfanız için Meta Description belirleyebilirsiniz. Oluşturacağınız description sitenizin içeriği ile alakalı olmasına ve 156 karakteri geçmemesine dikkat etmelisiniz.
Ana Sayfa Anahtar Kelimeleri : Bu bölümde siteniz için belirlediğiniz anahtar kelimeleri giriyoruz. Google yeni algoritma ile anahtar kelimelerin arama sonuçlarında kullanılmadığını söylesede kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Anahtar Kelime Ayarları

Anahtar Kelimeler : Bu kutuyu işaretlediğiniz takdirde kullandığınız anahtar kelimeler Meta Tagların arasında gösterilecektir. Eğer anahtar kelimeleri kullanmayı istemiyorsanız kutuyu boş bırakabilirsiniz. Bu seçenegi Etkin yapalım.
META anahtar kelimeleri için kategorileri Kullan : Bu seçeneği işaretlediğiniz takdirde kategori isimlerinin Meta Keywords olarak kullanılmasına izin vermiş olursunuz. İsterseniz işaretliyebilirsiniz.
META anahtar kelimeleri için Etiket Kullan : Bu seçenegi işaretliyelim.
Yazıların Sayfası için Dinamik Anahtar Kelimeler Oluştur : işaretliyelim.

Google Ayarları

Bu bölümde google plus profil linkinizi ve Google Analytics ID ‘nizi yazabilirsiniz.Diğer ayarlar default olarak kalabilir.

Özellik Yöneticisi 
Bu bölümde XML Sitemaps ve Sosyal Metayı açıklayacağız.

XML Sitemaps : Bu özellik blogumuza ait içeriğin google botlarınca indexlenmesi için geliştirilmiştir. Böylece blogunuzda yayınladığımız içeriği hızlı ve rahat biçimde indexlenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer sitemapınız yoksa bu özelliği aktif edelim.

Sosyal Meta : Bu özellik ile Blogunuzu Facebook, Google+, Twitter gibi sosyal ağlar ile birleştirebilirsiniz. Bu özelliği de kullanmanızı tavsiye ederim.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

En popüler WordPress Eklentileri +5

Soolence.com

En Hafif Sosyal Medya Eklentisi: CSS Share Buttons