in

WordPress güvenlik eklentileri: En iyilerini sizin için derledik

Soolence.com

WordPress Güvenlik Önlemleri

Web sitelerin güvenlik açıklarından faydalanmak isteyen kötü niyetli kişiler sitenize yapılan saldırılar ile içeriğinizin değiştirilmesi, verilerinizin çalınması, virüs yüklenmesi gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlar yaşamamak için web sitenizin güvenliğini sağlamak çok önemlidir. Yazımızda en popüler içerik yönetim sistemi olan WordPress tabanlı siteleri nasıl güvenli hale getirebiliriz konusuna değineceğiz.


1-      Her zaman WordPress’in son sürüm yükleyin. Aynı zamanda sürümü gizlemenizin size faydası olacaktır. Bu durum hackerların sürüm açıklarından faydalanmasını engelleyecektir

2-      Hatalı şifre girişlerinde, kullanıcının engellenmesi ayarlarını yapın.

3-      Dosya değişikliği algılamasını sağlayın.

4-      Haftalık veya Aylık otomatik yedeklemelerin yapılması sizin için yararlı olacaktır.

5-      Güçlü şifreler oluşturmayı alışkanlık haline getirin (şifrenizde mutlaka rakam, ?, !, -,| ve benzeri özel karakterleri kullanın.

WordPress’in güvenlik eklentileriyle de sitenizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Şimdi ise WordPress’in bize sunduğu güvenlik eklentilerinden birkaçını açıklayalım.


Login Security Solution

Sitenize botlar ve kişiler sürekli hatalı giriş denemesinde bulunuyorsa buna limit koymanıza imkan sağlayan bir eklentidir.  Bu eklenti sayesinde Hatalı giriş denemesi sınırını aşan kullanıcıların ne kadar süre engellenebileceğini belirliyorsunuz ve aynı zamanda hatalı girişleri mail yolu ile bildiren harikabir eklenti diyebiliriz.

Wordfence Security

WordPress’in en kapsamlı güvenlik eklentilerinden biri olan Türkçe dil desteği bulunmayan Wordfencenin özelliği ise site dosyalarında anlık veya zamanlı olarak virüs taraması yapabilmesi, sitenizin ziyaretçi trafiğini ve güvenliğini kontrol altına alınmasını sağlayan bir eklentidir.

Acunetix Secure WordPress

Secure WordPress eklentisi ile sitenizi baştan aşağıya koruyabilirsiniz.  Dosya izinlerini ayarlamanızı sağlar. Veritabanı güvenliğini artırır, bu sayede veritabanı saldırıları engellenmiş olur. WordPress admin paneli güvenliğini sağlar ve açıkları kapatır. Meta taglarınızı ayarlayarak sitenizin wordpress ile yapıldığını gizler. Bunun gibi Birçok güvenlik seçeneği sunan Acunetix Secure ile sitenizin güvenliğini sağlayabilirsiniz

Better WP Security

Güvenlik konusunda en iddialı güvenlik eklentilerinden biridir.  Otomatik olarak koyulan “generator” meta etiketini kaldırır. Versiyon numarasını, yönetici harici herkesten gizler ya da rastgele versiyon numarası gösterir. Giriş yapıldığında, “kullanıcı adı ya da şifre yanlış” gibi gözüken uyarı mesajlarını gizler. WordPress tablo ön ekini değiştirebilir. Admin paneli güvenliğini sağlar açıkları kapatır. Eklenti, tema ve sürüm güncelleme uyarılarını, yetkisi olmayan kullanıcılardan gizler. Yönetici hesabını yeniden adlandırabilir.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

ReklamStore ile İlgili Merak Ettikleriniz

Soolence.com

En popüler WordPress Eklentileri +5