in

WordPress Mobil Uygulamasına Etkinlik Günlüğü Özelliği Geldi!

Soolence.com

Dünyanın en çok tercih edilen ve neredeyse var olan internet sitelerinin yarısının kullandığı içerik yönetim sistemi WordPressyeni özellikler ile yayıncıların deneyimini iyileştirmek adına geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de resmi mobil uygulamalara güncelleme geldi ve WordPress Etkinlik Günlüğü özelliği kullanıma sunuldu.

Bu özellik ile birlikte WordPress yayıncıları ve bloggerlar, web sitelerindeki önemli detaylara tek bir sekmeden erişim sağlayabiliyor olacaklar.

WordPress Etkinlik Günlüğü nedir?

Yeni özellik aslında isminden de anlaşılabileceği gibi sitedeki etkinlikleri bir raya getiren bir arayüz olarak kendini gösteriyor. Android ve iOS mobil uygulamasına ilk giriş yapıldığında, artık istatistikler bölümünün altında bu özelliği de görmek mümkün olacak. Yeni güncelleme ile gelen bu özellik ile birlikte siteye saatlik ve IP bilgileri ile birlikte giriş yapan kullanıcılar, eklentilerin uyarıları, güncellemesi tamamlanan eklentiler ve tema ile ilgili önemli detaylar görülebilecek.

Daha öncesinde bu detayları tek bir çatı altında mobil uygulama üzerinden görmek mümkün değildi. Yaklaşık 62 megabayt olarak sunulan yeni 10.4 sürümü ile beraber artık böyle bir bölüm kullanılabilecek.

Özellikle de birden daha fazla kişi tarafından kullanılan yayınlarda, hangi kullanıcının ne zaman giriş yaptığı gibi detaylar, oldukça iyi bir yaklaşım olmuş gibi görünüyor. Bununla beraber bilhassa da çok fazla eklenti kullanan internet sitelerinde, hangi eklentinin güncelleme durumunun ne olduğu konusunda da iyi bir yol izlenmiş. Automattic tarafından geliştirilen uygulamayı siz de güncelleyerek yeni özelliği test edebilirsiniz.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Skype Görüşme Kaydetme Özelliği ve Tasarım Değişiklikleri Güncellemesi Yolda!

Soolence.com

Android ve iOS için Office Uygulamaları Yeni Özelliklerle Güncellendi!