in

Yayıncı Netflix Avrupa’daki İlk Stüdyosunu Açıyor!

Soolence.com

Netflix Avrupa’daki ilk stüdyosunu açıyor. Şimdiye kadar herhangi bir üretim odaklı yatırımdan yana tavır sergilemeyen firma, en sonunda ilk adımını atmış oldu.

Gelen bilgilere göre ilk kampüs, İspanya’nın Madrid kentinde açılacak.

Netflix İspanya’da stüdyo açıyor!

Yeni tesis 273 bin metre kare alanında olacak. Madrid’in kuzeyinde yer alan böyleye erişimin ise 20 dakikalık mesafede olduğu bildiriliyor. Ciudad de la Tele televizyonunun Tres Cantos bölgesinde konumlandırılacak olan stüdyo, daha çok İspanyolca yapımlar için aktif bir rol üstlenecek.

Doğrudan İspanyolca dil seçeneğine yönelik yapımlar için özel bir merkez olacağı belirtilen yeni Netflix stüdyosunun, 13 bin kişilik oyuncu kadrosu ile birlikte 20 farklı yapım için çalışacağı bilgisi paylaşılıyor.

Popüler Netflix dizilerinden olan Las Chicas del Cable yani Cabla Girls dizisinin 3. sezonunun da bu stüdyodan çıkıyor olacak.

Elbette ki İspanyol dizileri söz konusu olduğunda öne çıkan La Casa de Papel dizisi de öyle görünüyor ki yeni sezonu için Madrid’deki stüdyoda çalışmaları yapılan dizilerden olacak. Hatırlatmak gerekirse La Casa de Papel 3. sezonu için resmi açıklama Netflix tarafından yapılmıştı ve haberlerimize bu konunun detaylarına yer vermiştik.

Ülkemizde de aktif bir rol üstlenen firma, öyle görünüyor ki sadece hizmet anlamında değil yatırım anlamında da ağını geliştirmeyi amaçlıyor. Şirketin bir sonraki durağının ise hangi ülke olacağı ise büyük bir merak konusu olmuş durumda.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Google Drive Kullanıcı Sayısı ile Rekor Kırdı!

Soolence.com

Mozilla Thunderbird 60 Güncellemesi ile Tasarım Yenilendi!