in ,

Yeni Bir Blog Açmak İstiyorum! Başlangıç Adımlarım Neler Olmalıdır?

Soolence.com

Yeni Bir Blog Açmak İstiyorum! Başlangıç Adımlarım Neler Olmalıdır?

Bu konumuzda sizlere Blog Nasıl Açılır adım adım sizlere anlatacağız. Şimdi sizler için hazırladığım listeyi dikkatlice okuyun ve emin adımlarla başlayın. Hazırsanız adım adım blog nasıl kurulur? adlı konumuza başlıyoruz.

Kendine yeni bir blog açmak istiyorsun! Bu sayede kendini benzersiz bir şekilde ifade etme şansı yakalamış oluyorsun. Ardından bir takım problemler yaşıyorsun ve insanlara blog açmak hakkında bilgilendirme konusu hazırlıyorsun zaten bunları yapmak istiyorsan webmasterrehberi.com senin için güzel bir başlangıç rehberi olacaktır.

Bu yüzden bu konuyu derleyip toplayıp sizin için bir araya getirdim, yeni başlayanlara özel bir blog açmak için hızlı, kusursuz bir rehber vermek, HTML öğrenmek zorunda kalmadan veya zamanınızı uzun, sıkıcı dersler okumadan harcamaktan kurtarmak için en iddiali blog açma rehberimi size açık açık sunuyorum.

Bu kılavuzu sizin için bir araya getirdim, şimdi ise blogunuzu 5 kolay adımda kurmanız için süreç boyunca size yol gösteriyorum.

Bu konumuzun amacı, doğru şekilde başlamanıza yardımcı olmaktır. Uzun süren ve bloglar hakkında insanlara yardım ettikten sonra, birçok kişinin blog kurarken hata yaptıklarını, bazen de projeyi tamamen terk ettiklerini gördüm. Biz bunun olmasını istemiyoruz tabi ki. Amacımız size doğru ve emin adımlar attırmak.

Bu yüzden bu yazıyı tam olarak okumak için zaman ayırmanızı istiyorum . Yaklaşık 4000 kelime uzunluğunda (20 dakika), kendinize bir zaman ayırın; Size hostinginize kuracağınız blogunuzu kurma sürecinin tamamı boyunca size yol göstereceğim, böylece ilk seferde blogunuzu kurmuş olacaksınız.

1. Adım: Kendinize Blog Platformu Seçin (WordPress)

Blogunuzun tasarımın nasıl görüneceği konusunda endişelenmeye başlamadan önce , kendinize bir blog platformu seçmeniz gerekir. Seçim yapmanızı sağlayacak bir çok seçenek var. WordPress, Tumblr, Blogger ve daha fazlası gibi birçok farklı blog platformlarıyla bir blog oluşturabilirsiniz.

Ancak, bu zamanda WordPress’i kullanan 72 milyondan fazla aktif kullanıcı olduğu için, hangi platformun patron olduğu açık. Kendi blogum ve sitelerim bile WordPress blog platformu ile oluşturulmuştur. İşte nedeni:

Herkesin kullanabileceği ÜCRETSİZ (diğer pek çok bloglama platformunun sağlayamadığı temalar, düzenler ve eklentiler dahil).

Kurulumu çok kolay.

Güvenli; WordPress, yazılımlarını her zaman güncel tutar ve her şeyin sağlam ve güvenli olmasını sağlar, bu nedenle blog’unuzun saldırıları ele geçirme konusunda endişelenmesi nadirdir. Facebook, NASA ve hatta üniversite blogları bile WordPress kullanıyor.

Bu büyük ölçüde özelleştirilebilir. Blogunuza daha fazla işlevsellik katan yüzlerce ücretsiz tema ve eklenti vardır; bunlardan iletişim ve abonelik kutularından blog performansını ve daha fazlasını geliştiren eklentilere kadar birçok seçenek var.

Özellikle yeni bir blog açmaya başladığınızda size en yakın ve her yönünden kolaylık sağlayacak olan WordPress aklınıza gelmeli.

Ücretsiz blog platformunda neden bir blog açmamalısınız?

Şüphesiz, kendi WordPress blogunuzu barındırmanız gerekir.

Bir düşünün ünlü, başarılı bir blogcu, “webmasterrehberi.com” gibi kendi alan adı yerine “webmasterrehberi.freeblogs.com” gibi ücretsiz bir blog sitesi kullanıyor mu? tabi ki de hayır.

Sadece bu değil – ücretsiz blog platformlarının da başka sorunları var .

İçeriğinizi kontrol etmiyorsunuz – Sitenizi her zaman ve herhangi bir sebepten dolayı kapatabilme ihtimali çok yüksek. Blogunuzun web adresi, tercih ettiğiniz akılda kalıcı, markalı bir adres yerine hatırlanması uzun ve zor olacaktır (soolence.blogspot.com gibi).
Çoğu ücretsiz blog platformlarında reklam vermenize izin verilmez , bu da blogunuzdan para kazanmanın daha da zorlaşmasına neden olur.

Tüm bu sınırlamalar WordPress.COM bloglarınada uygulanır. Gerçekten istediğiniz şey bir WordPress blogunu mutlaka kendi hostinginizde barındırmak olmalıdır. Bu sayede tüm sınırlamalar olmadan WordPress yazılımını hostinginize kurarak daha özgür olabilirsiniz!

Bir Alan Adı ve Hosting Satın Alın

Şimdi heyecan verici kısıma geldik! Kendi alan adınızda kendi hostinginiz’de bir blog kurmak için iki şeye ihtiyacınız olacak:

Alan adı – Bu, insanların sizi tekrar tekrar buldukları kişisel blog adresiniz olacaktır. Örneğin, Google’ın Alanı www.Google.com’dur. Yeni blog alan adınız www.siteadi.com olacak, dışında SiteAdı.Com’un ardında ne olacağını seçmeniz gerekecek . Bir alan adının maliyeti genellikle yıllık 10 $ civarı, ancak bu kılavuzu sonuna kadar takip ederseniz, size daha ucuza nasıl sahip olabileceğinizi göstereceğim.

Eğer hızlı ve indirimli bir alan adı almak istiyorsanız bu konumuza bakabilirsiniz: Namecheap Ucuz Domain Kampanyası

Hosting – Bu, blog adresinizin ve blogunuzdaki içeriğin adresi olacaktır. Hostinginiz olmadan alanınızı kullanamazsınız. Tüm içeriğinizi blogunuzda saklayan bir bilgisayar sabit sürücüsü olarak düşünün (resimler, blog mesajları vb.). Web hosting maliyeti genellikle ayda 2-5 $ arasında bir maliyet tutmaktadır.

Örnek verecek olursak; Starbucks’taki bir kahve kahvesinden daha az bir maliyetle bir blog açabileceksiniz. Ancak bu yatırım blogunuzun başarısı için önemli bir yer edinmeli.

Hostinginizi Nereden Alacağınızı Bilmiyorsanız Size: En iyi hosting firmaları nelerdir adlı rehberimizi okumanızı öneririm.

Alan Adımı Ve Hosting Hizmetimi Nereden Almalıyım?

Hostinginiz söz konusu olduğunda, sizin için önemli olan sadece iki şey var.

Sayfa yükleme hızı – Blogunuzun yüklenmesini gerektiren ortalama süre (saniye cinsinden).
Çalışma zamanı -% 99,9 yeterli olacaktır (ayda 42 dakika kesinti). % 100’ü bulmak şuan için zor gibi.

Yüzlerce farklı hosting sağlayıcıları var. Hepsi benzer bir fiyatla benzer bir hizmet (domain + hosting) sunuyorlar, ancak Bluehost, iPage, Godaddy, Güzelhosting, Turhost, Natro, Veridyen, İsimtescil, İhs, Gibi birçok ünlü gelişen ve tavsiye edilen web hosting şirketi ile ilgilenip izlediğimden beri fikrim oldukça değişti.

Biz öncelikle sadece alan adları için www.isimtescil.net kullanmanızı ve öneririz.

Hosting seçimini ise Bluehost, iPage, Godaddy, Güzelhosting, Turhost, Natro, Veridyen, İsimtescil, İhs, Teknosos Gibi firmalardan seçmelisiniz hem maliyet bakımından ucuz hemde yıllık alımlar ile ücretsiz domain sahibi olabiliyorsunuz.

Artık blog açma ve platformların temellerini gözden geçirdik, artık adım adım başlama zamanı! Bir sonraki adımda, blogunuzun kurulumunu ve yayınlanmasını sağlayacağız. Henüz hazır değilsen, hala bir alan adı düşünmen gerekiyorsa veya bir blog kuramıyorsanız, sorun değil biz size bu konuda yardımcı olacağız.

2. Adım: Şimdi Kendinize Bir Blog Oluşturun ( WordPress)

Henüz bir hosting veya alan adınız yoksa endişelenmeyin. Bunu bir dakika içinde size göstereceğim…

Bu adımın sonunda kendi alan adınızda tamamen kendi kendine çalışan bir WordPress blogunuz olacak! Nasılda eğlenceli geliyor değil mi?

Bazı garip nedenlerden dolayı size önerdiğim hosting firmalarını kullanmak istemiyorsanız, her zaman başka bir hosting sağlayıcısı seçebilirsiniz. Bu kadar iyi olacağına dair söz veremem ama genelde kayıt ve kurulum süreci birbirlerine benzer. Uyarmadan geçmeyeceğim bazı hosting şirketlerinde WordPress için tek tıkla yükleme henüz yok.

1. Güzel.net.tr adresine gidin ve kendinize uygun bir“Hosting Paketi” seçin ve satın alın.

2. Blog’unuz için bir Alan adı seçin

Ardından kendinize bir alan adı satın alın eğer hali hazırda alan adınız var ise kullanmak istediğiniz domaininizi belirterek devam edin.

İyi bir alan adı nasıl seçerim?

Kötü bir alan adı seçmek blogcuların yaptığı en yaygın yaptığı hatalardan biridir. Akılda kalıcı Bir alan adı seçtiğinizden emin olun…

1. Hatırlanması Kolay – Saçma sapan bir isim seçmeyin, yazım için zor bir şey ya da kısa çizgilerle dolu uzun bir isim. “www.soo-lence.com” hiç birinin aklında kalmayacak, ama “www.soolence.com” gibi bir şey akılda kalıcı olabilir.

2. Benzersiz ve Açıklayıcı – Kim olduğunuzu ve neye önem verdiğini yansıtan bir alan adı seçin. Yaratıcı olun ve heyecanlandığınız bir kimlik oluşturun!

3. Güvenilir – “.com”, “.org” veya “.net” gibi alan adı uzantıları en popüler olanıdır; “.rocks” veya “.biz” gibi uzantılardan kaçınmaya çalışın, çünkü bunlar daha az kullanılan ve güvenilir olduğu kadar hatırlamak zor olanlardır.

Kullanmak istediğiniz alan adını yazın ve sonra “ileri” tıklayın. Domain ismi mevcutsa, hak talebinde bulunabilirsiniz. Uygun değilse başka bir tane seçin.

İstediğiniz isim uygun değilse, Güzel hosting size benzer alternatifler gösterecektir ya da yeni bir deneme yapabilir ve tekrar deneyebilirsiniz. Ben öncelikle com, .net veya .org ile biten bir şey kullanmanızı öneririm.

3. Blog İçin Hosting Planınızı Seçin

Size önerdiğim paketlerden birini seçebilirsiniz. Resim Aşağıda Yer Almaktadır. Burada amaç sizin en uygun ve kaliteli paketi seçmenizi sağlamak olacaktır. Tabi siz bütçenize uygun olanı seçin bu daha cazip gelecektir.

4. Kaydınızı Tamamlayın

Hosting planını seçtikten ve uygun bir isim bulduğunuzda, iletişim bilgilerinizi ve fatura bilgilerinizi girerek hizmeti satın almanız gerekecektir. Zaten size sunulan paketlerde koruma ve gizlilik üst seviye olarak sağlanmaktadır.

5. Hesabınıza Giriş Yapın Ve WordPress Blogunuzu Yükleyin

Güzel hosting’e hesabınızın kaydolması birkaç dakika sürebilir, bu yüzden sabırlı olun. Hesabınız hazır olduğunda bir onay e-postası alacaksınız. Ardından satın aldığınız hizmete dair bilgilerde e-mail adresinize gönderilecek. Tabi siz guzel.net.tr adresinden panele giriş yaparakta hosting bilgilerinizi görebilirsiniz.

Kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra (bunun için gereken tüm bilgiler gelen kutunuzda ve panelinizde yer alır), işte şimdi WordPress’in kurulum zamanı gelmiştir . Neyse ki, bu sadece tek bir tıklama ile panelinizden kolayca yüklenebilir!

İşiniz bittiğinde, “WordPress Yükle”. Bunu yaptıktan sonra, hosting panelinizde WordPress blogunuzun yüklü olduğunu ve oturum açma bilgilerinizi göreceğinizi söyleyen bir yükleme çubuğu görürsünüz.

6. Giriş Yapın ve Yeni Blogunuza Göz Atın

Yükleme tamamlandıktan sonra, bir “Yönetici URL” dahil olmak üzere giriş bilgilerinizin olduğu bir e-posta alırsınız.

Genelde blog’unuza giriş yapmak için yönetici URL’sini tıklayın. Bu URL’yi unutursanız, sadece www.yourblog.com/wp-admin (“yourblog” alan adınızdır).

Tebrikler artık WordPress’i kullanarak nasıl blog açılacağını biliyorsunuz. WordPress’i yüklediniz ve blogunuzu kurdunuz, hepsi kendi başınıza! Gördüğünüz gibi, herşey gerçekten kolay ve anlaşılırdı.

3. Adım: Blogunuzu Tasarlayın

Bu bölümde, aşağıdaki konuları içeren bazı WordPress blog temellerini göstereceğim:

Blogunuzun tasarımını değiştirme
Yeni WordPress eklentileri / özellikleri yükleme ( WordPress e-Ticaret eklentileri dahil )
Blogunuzu arama motoru dostu yapmak

Blogunuzu kurduysanız, şimdi WordPress kullanmaya başlamak için hazırsınız demektir. Söz veriyorum aynı zamanda oldukça kolay ve eğlenceli olacak.

Unutmayın : www.yourblog.com/wp-admin/ adresine giderek ve Güzel hosting veya kullandığınız başka bir hosting şirketi ile kurduğunuz kullanıcı bilgilerini kullanarak blogunuza giriş yapabilirsiniz.

Blogunuzun Tasarımını Değiştirmek (Temalar ve Düzenler)

WordPress blog platformu , sitenizin nasıl görünmesi gerektiğini anlamak için “ WordPress Temaları ” adlı tasarım şablonlarını kullanır . Blogunuzun düzenini ve tasarımını değiştirmek, yeni bir tema yüklemek kadar kolay.

Seçebileceğiniz 2000’den fazla profesyonelce tasarlanmış, tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz tema var bu yüzden çok fazla seçeneğiniz var. Premium temalar ve Genesis Framework gibi tasarımlar görmek istiyorsanız, Themeforest.net adresine gidin.

Sevdiğiniz bir temayı bulup yüklemek için:

İlk kez giriş yaptığınızda, böyle bir şeye benzeyen bir kontrol paneli veya yönetici paneli görürsünüz:WordPress kenar çubuğundaki “Görünüm” sekmesini farenin üzerine getirin ve ardından “Temalar” a tıklayın.

Bir sonraki ekranda, birkaç temanın zaten yüklü olduğunu göreceksiniz. Bunlardan hoşlanmıyorsanız, üstte “Yeni Ekle” düğmesini veya bir tema aramaya başlamak için “Yeni Ekle” düğmesini tıklayın.

Artık, öne çıkan, popüler ve yepyeni temaların yanı sıra bir “Özellik Filtresi” ve arama çubuğu bulabileceğiniz sekmeleri göreceksiniz.

“Özellik Filtreleme” seçeneğini gerçekten çok seviyorum çünkü bazı renk şemalarında tema seçebilir, belirli düzenleri seçebilir ve hatta yerleşik gelişmiş özelliklerle temalar seçebilirsiniz. İstediğiniz seçenekleri seçin, ardından sol taraftaki “Filtreleri Uygula” yı tıklayın.

Beğendiğiniz bir temayı bulduğunuzda, “Yükle” yi tıklayın. Neredeyse bitti! Tema yüklendikten sonra, tek yapmanız gereken bir sonraki ekranda “Etkinleştir” düğmesine tıklamaktır.

Blogunuzu arama motoru dostu olacak şekilde yapılandırın

Blogunuzu arama motoru dostu yapmak için yapmanız gereken bazı şeyler var. Arama motorları iki şeyi sevmez :

Bozuk ve kalitesiz URL-ler – http://yourblog.com/2012/04/topic-a/author-Karen/how-to-start-a-blog. Diğer yapıya göre bu url yapısı daha avantajlı: http://yourblog.com/start-a-blog

Farkı görüyorsunuz? Biri alakasız bilgilerle doldurulurken diğeri kısa, temiz ve düzgün bir url yapısına sahip.

Bağlantılarınızı daha temiz bir şekilde değiştirmek için “Ayarlar” -> “Kalıcı Bağlantılar” a tıklayın ve aşağıdaki ayarları kullanın:

2. Spam yorumlar: Ne yazık ki, pek çok kişi blog’unuzdaki spam yorumlarını otomatikleştirmek istiyor. Bunu birkaç sebepten dolayı yaparlar – blogunuzdaki kullanıcıları blog’larına yönlendirmek ve hizmetlerini / ürünlerini tanıtmak için.

Bundan korunmak için yorumlarınızı kontrol ettiğinizden emin olun. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır: “Ayarlar” -> “Tartışma” ya gidin ve bu iki seçeneği işaretleyin.

Adım 4: Blog Yazıları ve Sayfaları Ekleme / Yazma

Şimdiye kadar kendi alan adınıza tam olarak WordPress blogunu belirtmelisiniz. Blogunuzun konusuyla uyumlu özel bir blog temanız da olmalıdır. Tebrikler bir aşamayı daha yaptınız ve şimdiye kadar başardığınız için gurur duyuyorum.

SON adımda ise, ilk blog yayınınızı nasıl yazacağınızı ve blog yazılarını yazmak için bazı ipuçlarından nasıl yararlanmanız gerektiğini göstereceğim.

Bu bölümde size göstereceklerim ise şöyledir…

WordPress’te bir yazı nasıl yazılır
Resim, bağlantı ve biçim metni nasıl eklenir?
Harika içerikler yazmak için bazı hızlı ipuçları ve püf noktaları
Blogunuz İçin WordPress’i Kullanma
Yeni Bir Yazı Eklemek

Yeni bir blog yayını eklemek için, sol taraftaki menüde “Yazılar” bölümünü tıklayın ve ardından “Yeni Ekle” yi tıklayın.

Başlığı üst alandaki blog yazınıza ekleyebilir ve içeriğiniz başlığın altındaki büyük metin kutusuna girilir.

Taslağınızı kaydedebilir veya sayfanızın en sağındaki kutu menüsünü kullanarak içeriğinizi yayınlayabilirsiniz. Yayının daha sonra yayınlanmasını planlayabilir veya yayınları yalnızca arkadaşlarınızın görebileceği şekilde özelleştirebilirsiniz.

Yayınlandıktan sonra, yeni yazınız “Yazılar” sekmesinin “Tüm Yazılar” bölümünde bulunabilir, böylece istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

Resim Ekleme

Yazılarınıza bir resim eklemek için, alt içerik alanının hemen üstündeki “Medya Ekle” düğmesini tıklayın.

İpucu: “Medya Ekle” yi tıklamadan önce, imlecinizi görüntünün görünmesini istediğiniz blog yayınınızın içinde bıraktığınızdan emin olun. Aksi takdirde, daha sonra taşımak zorunda kalacaksınız.

Ardından, açılan ekranda “Dosyaları Yükle” sekmesine tıklayın ve ardından “Dosyaları Seç” e tıklayın.

Dosyanızı bulduktan sonra, dosyanıza çift tıklayın ve WordPress’e yükleyin. Yükleme bittiğinde, istediğiniz resmin seçildiğinden emin olun, ardından görüntüyü yazdığınız gönderiye eklemek için “Gönderiye ekle” düğmesini tıklayın.

Bağlantı Ekleme

Diğer web sitelerine bağlantı vermek, linkler oluşturmak ve ilginç içerikleri paylaşmak için harika bir yoldur.

Bir bağlantı eklemek için, araç çubuğundaki simgeyi zincire benzeyen bir simgeye tıklayın.

Açılan Pencerede birkaç önemli bilgi biti girmeniz gerekir.

URL , paylaşmak istediğiniz bağlantının web adresidir. “Www.” Adresinden önce “http: //” eklediğinizden emin olun, aksi takdirde bağlantınız kesilir.

“Link Text” , kullanıcıların bağlantınıza ulaşmak için tıklamasını istediğiniz metindir. “Buraya tıklayın” veya seçtiğiniz herhangi bir şey olabilir.

“Bağlantıyı yeni bir pencerede / sekmede aç” – bu kutuyu işaretlemek akıllıca bir fikir. Aksi halde, birisi bağlantınızı tıkladığında blog’unuzdan ayrılır.

Mevcut bir sayfaya bağlanmak isterseniz, önceden oluşturduğunuz bir gönderiyi veya sayfayı bulmak için “Arama” bölümünü kullanabilir ve bir bağlantı eklemek için tıklayabilirsiniz.

Son olarak, “Bağlantı Ekle” ye tıklayın ve imlecinizi yazdığınız gönderide bıraktığınız başlığa bağlantı eklenir.

Üstbilgileri Ekleme ve Metin Düzenleme

İçeriğinizi daha kolay okunması ve taraması için üstbilgileri ve civataları kullanmak iyi bir fikirdir.

Başlık Eklemek

Bir başlık eklemek için araç çubuğunun sol alt tarafındaki açılır menüyü tıklayın.

Sayfanızda bir kez “Başlık 1” i kullanmaya çalışın (genellikle üstte) ve kopyadaki diğer bölümler için “Başlık 2” veya “Başlık 3” ü kullanın, çünkü bu arama motorları için daha uygundur.

İpucu: Ayrıca, blog yayınınızda değiştirmek istediğiniz metni vurgulayabilirsiniz. Daha sonra, açılır menüyü tıklayın ve metnin olmasını istediğiniz biçimi seçin.

Yazı Tiplerini Düzenleme

Ayrıca metninizin rengini bir veya iki kez kalın, italik, alt çizgi olarak değiştirebilirsiniz.

“B” cıvatalı
“I” italik içindir
“ U ” metninizin altını çizmektir
“ A ”, yazı tipi rengini seçebileceğiniz bir açılır menüyü açar

Gördüğünüz gibi, bu Microsoft Word ile çalışan birisi için oldukça basit.

5. Adım: Blogunuzu Büyütmeye Başlayın

Artık blogunuzu kurup temel bilgileri bildiğinize göre, blogunuzu başarılı bir şekilde yayına geçirme zamanı. Birçok yeni başlayan için bu nokta başlangıç, bu sayede daha kolay gelişmenizi sağlamak için bir avuç kılavuz hazırladım.

Blogunuzu oluşturduktan sonra yapılacaklar:Yapacağınız ilk şey Hakkımda ve İletişim sayfam hakkında uygun bir sayfa oluşturmak.

Hakkımda mükemmel bir sayfa oluşturma (Bu genellikle blogunuzda en çok ziyaret edilen sayfadır)
Blogunuza bir İletişim Sayfası / Formu eklenmesi (Okuyucularınızın sizinle iletişim kurabilmesi için)
SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

S: Hangi blog sitesini kullanmalıyım?
A: WordPress, internetin % 50’sinden fazlasına katkı sağlayan en popüler platform! En iyi özelliği de bedava olması.

S: Ne hakkında yazmalıyım? Ne Tarz Blog Sahibi Olmalıyım?
Y: Sağlık blogları, fitness blogları ve iş blogları en popüler olanlarından bazıları. İnsanların gerçekten okumak isteyecekleri bir blog konusunun nasıl seçileceği aşağıda açıklanmıştır.

S: Blogcular para kazanır mı?
C: Reklamcılık ve dijital ürünler de dahil olmak üzere birçok yol var, ancak bazı insanlar bunu eğlence için yapıyor.

S: Bir Alan Adı Nasıl Seçerim?
C: İlk olarak gerçek adınızı kullanmanızı öneriyorum (çünkü daha sonra bunu değiştirebilirsiniz) tabi neyi seçmek istediğiniz size kalmış.

S: Bloglar sosyal medyada yerine mi geçer?
Y: Evet Bloglar sosyal medya olarak kabul edilebilir, çünkü yorumlar ve çeşitli sosyal etkileşimler vardır. Ancak teknik açıdan bakıldığında, analiz yazılımı, blog trafiğini sosyal medya trafiği olarak saymaz.

S: Blogculuk öldü mü?
C: Hayır kesinlikle böyle bir şey olamaz! Çünkü her ay milyonlarca yazı yayınlanmakta . Şimdi bir tane okuyorsun zaten!

S: Blog ve web sitesi arasındaki fark nedir?
Y: Bloglar genellikle bir web sitesi şeklinde “ayarlayıp unutulur” sonra ise makalelerle güncellenir. Blogların bir web sitesinden daha az özelliği olabilir ve sadece gerçekten iyi içerik oluşturmaya odaklanabilirsiniz. Bu nedenle bir blog, paylaşım ve yorumlarla sosyal olarak daha aktif gözükebilir.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

FileZilla Nedir? (FTP Programı FileZilla Kullanım Rehberi)

Soolence.com

Hemen Çıkma Oranınızı Düşürecek Altın Değerinde 12 Tavsiye