in

Yeni PUBG Haritası Fortnite Popülaritesine Savaş Açıyor!

Soolence.com

Geçtiğimiz 6 ayda en popüler oyunlardan bir tanesi olmayı başaran Fortnite Battle Royale, Epic Games’in karikatür ve rekabetçi bir hayatta kalma oyunu.

Fenomen haline gelen oyun aslında 100 kişinin sürekli küçülen bir adaya paraşüt ile atlaması ile başlayan PUBG adlı oyundan esinlenerek yaratıldı.

PUBG Haritası farklı bir deneyim sunacak

Fortnite’in bu popülaritesinin nedeni PUBG’nin yaratıcılarının şu anda gelecek ay sunucularda test edilecek olan yeni ve daha küçük bir ada haritası üzerinde çalışması olabilir.

Dün yapılan bir açıklamaya göre bu küçük ve yeni PUBG haritası sayesinde daha fazla oyuncu yoğunluğu ile daha hızlı ve yoğun eşleşmeler yapılabilecek.

Şu anki haliyle oyun, oyuncuların fazla zamanını alıyor. Bunun nedeni ise rotayı dikkatli bir şekilde planlama, hızlı bir seyahat için araç bulma ve diğer oyuncuları gözetleme konusunda dikkatli olma gibi detaylar.

Aslında tüm bunlar oyuncuları gerçek bir savaşta gerçek bir asker gibi hissettiriyor ve oyun inanılmaz bir heyecana sahne oluyor.

Fortnite ise oyunu yeni baştan tasarladı diyebiliriz.

Oyuncuların beklentilerini, nasıl oynamak istediklerini analiz ederek yola çıkan Fortnite’in haritası çok daha küçük ve bu şekilde karakterler daha hızlı hareket edebiliyor.

Bu nedenle oyun PUBG’nin neredeyse yarısı kadar sürüyor ve aslında oyuncuların en büyük şikayetlerinden bir tanesini Fortnite çözmüş gibi görünüyor.

PUBG, Fortnite popülaritesine dur diyecek mi?

Tüm bunlar Fortnite’ın PUBG’ye göre daha popüler hale gelmesine neden olurken PUBG harita değiştirme hamlesinin nedeni de bu popülarite oldu.

Bunun yanı sıra PUBG’nin geliştiricileri 2018 yılında yeni özellikler ve teknik geliştirmeler ile oyunun azalan popülaritesini artırmayı planlıyor. Aslında tüm bunların Fortnite’a karşı artan ilgiye bir tepki olduğunu söylemek mümkün.

Sonuç olarak hangi oyunun daha önce çıkmış olduğu önemli değil. Önemli olan şey oyunun en iyi şekilde yapılması, oyuncular tarafından beğenilmesi ve onların beklentilerinin karşılanabilmesi.

Fortnite şimdilik PUBG’ye göre daha önde gibi görünüyor olabilir ancak yeni PUBG harita isimleri ile dengeler değişebilir.

Yeni gelişmeleri Oyun Haberleri ve İncelemeleri kategorimiz kapsamında sunmaya devam ediyor olacağız.

Siz de yeni harita ile ilgili düşüncelerinizi, aşağıdaki yorumlar bölümünden ifade edebilirsiniz.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri Ubisoft Tarafından Açıklandı!

Soolence.com

GTA 5 Sistem Gereksinimleri (GTA 5 Kaldıran Donanım Detayları)