in

Yok Artık: Windows 10 Notepad Güncellendi!

Soolence.com

Microsoft tarafından yıllardır ihmal edilen ve üzerinde durulmayan yazı editörü Notepad uygulamasıWindows 10 güncellemesi kapsamında yeni özellikler ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Bu güncelleme kapsamında ise kullanıcı deneyimini artıran yeni detaylara yer veriliyor olacak. Ne yazık ki ciddi bir değişiklik söz konusu değil.

Microsoft Notepad uygulamasını güncelledi!

Belirtildiği gibi kullanıcı deneyimini iyileştiren detaylardan ilki, kullanıcıların artık yakınlaştırma ve uzaklaştırma için Ctrl tuşuna basılı tutarak mouse tekerini hareket ettirmesi yeterli olacak. Birçok diğer Microsoft yazılımında destek verilen bu özellik, en sonunda yazı editörü yani text editor uygulamasına da gelmiş oldu.

Bunun yanı sıra Unix/Linux LF ve Macintosh CR satır sonu destekleri de sunulmaya başlandı. Ayrıca Ctrl ve geri tuşu kombinasyonu kullanımı ile bir önceki kelimenin silinmesi özelliği aktif edilecek. Yine aktarılan bilgilere göre büyük boyutlu dosyalarda daha iyi performans göstermesi adına çeşitli geliştirmeler yapılmış.

Redstone 5 ismi ile geliştirilen yeni Windows 10 güncelleme paketi ile birlikte yıl sonunda kullanıcılara sunulmaya başlayacak.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Google Chrome Tasarımı Yenileniyor!

Soolence.com

The Pirate Bay Siteye Girenlerden Mining Yaptığını Kabul Etti!