in

Youtube Go Nedir ve Youtube Go Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Soolence.com

Youtube GO ülkemizde de kullanıma sunuldu. Peki, Youtube GO nedir ve Youtube GO nasıl kullanılır? İşte internetsiz video izleme imkanı sunan Youtube GO hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar!

YouTube GO, Google tarafından normal YouTube mobil uygulamasının sadeleştirilmiş sürümü olarak tanımlanabilir. Bu uygulamanın getirdiği en büyük farklılık ise, videoların akıllı telefonlar üzerinden indirebiliyor olmasıdır.

“Youtube GO ne işe yarar?” diye merak ediyorsanız, bu soruya daha önce de belirtildiği gibi klasik versiyondan farklı olarak videoların Android akıllı telefonlara indirilmesine imkan sunması şeklinde cevap verilebilir. Bir süre önce okurlarımız tarafından sık sık “Youtube GO ne zaman gelecek?” soruları gelmekte idi. Nitekim kısa bir süre önce Google tarafından YouTube GO Türkiye kullanımı da resmi olarak başlatılmış oldu.

Youtube GO nasıl indirilir?

Resmi uygulamanın yayınlanması ile birlikte YouTube GO APK arayışları da sona erdi ve doğrudan doğruya Google Play Store üzerinden bu uygulamayı indirmek mümkün hale geldi. İndirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.youtube.mango&hl=tr

Google’ın resmi olarak bu uygulamayı yayınlaması ile birlikte, Youtube GO APK indirme arayışları da son  bulmuş oldu.

YouTube GO nasıl kullanılır?

Google’ın Android kullanıcıları için hazırladığı ve ülkemizde de kullanıma açtığı bu yeni YouTube uygulamasını kullanmak ise oldukça basit tutulmuş.

Uygulamanın indirilmesi ve yüklenmesinden sonra, istenilen herhangi bir video kolaylıkla indirilebilir. İndirilmek istenen videonun üstüne tıklandığı zaman, hangi kalitede indirilmek istendiğini soran bir ekran ile karşılaşılıyor. Bu ekran üzerindeki seçenekler ise şöyle:

 • Temel kalite ile indir
 • Standart kalite ile indir
 • Yüksek kalite ile indir

Bu seçeneklerin ne kadar boyuta sahip olacağı konusunda da detaylı bilgiler sunuluyor. İsteyen kullanıcılar, akıllı telefonlarına takılı olan microSD hafıza kartına da videoları indirebilir. Videolar indirildikten sonra, uygulamanın alt bölümünde kütüphane benzeri bölümden görüntüleme yapmak mümkün. Ayrı bu uygulama ile indirilen videoları paylaşmakta mümkün. WhatsApp veya mail gibi yöntemler ile indirilen videoları başkalarına da göndermek mümkün.

Oldukça kolay bir kullanım sunan Google’ın bu yeni Youtube GO özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor:

 • İnternet olmadığı ortamlarda Youtube videolarını seyretmek
 • Mobil internet tasarrufu sağlamak
 • Videoların farklı cihazlarda da izlenmesine imkan sunmak
 • Depolama alanı az olan telefonlar için düşük uygulama boyutu
 • Sabit veya mobil internetin kullanılamadığı durumlarda önceden video hazırlanması
 • Kullanıcıların uzun videoları indirmesi ile reklamsız bir şekilde video izleyebilmesi

Tahmin edilebileceği üzere bu yeni uygulama, çevrimdışı video imkanı amacı ile Google tarafından hazırlanmış bir uygulama profiline sahip. Wi-Fi üzerinden indirilen videolar, mobil durumlarda ve seyahatlerde de kolaylıkla izlenebilecek.

Ayrıca mobil uygulamada reklam engellenme imkanı olmaması düşünüldüğünde, kullanıcılar reklamsız video izlemek için de internet olmasına karşın videoları download ederek izlemeyi tercih edebilecekler. Daha önce de Haber Tekno olarak YouTube video indirme işlemi ile tüm cihazlardan video indirme işleminin nasıl yapılacağını açıklamıştık.

YouTube GO’yu neden kullanmanız gerekiyor?

Yeni uygulamayı kullanmaya başlamanız için belli başlı seçenekler bulunuyor. Bu seçeneklerden herhangi biri sizin için önemli ise, siz de YouTube GO’yu kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Wi-Fi olduğu yerlerde video indirilebilir ve yolculuk sırasında izlenebilir
 • Telefona indirilen videolar başka cihazlara kolay bir şekilde aktarılabilir
 • microSD kart üstüne video indirilerek, internet bağlantısı olmayan cihazlarda izlenebilir
 • Uzun videolarda reklamsız izleme imkanı bulunabilir
 • Uygulama boyutundan tasarruf edilebilir

Şu an için Google, YouTube GO iOS uygulamasını yayınlamış değil. İlerleyen zamanlarda Google tarafıdan bu konuda bir atılım yapılıp yapılmayacağı konusunda bir bilgi mevcut değil. Ancak ilerleyen dönemlerde YouTube GO App Store üzerinde de kendini gösterebilir. Youtube haberleri bölümümüz kapsamında yeni gelen bilgileri aktarmaya devam edeceğiz. Ek olarak belirtmek gerekirse kısa bir süre önce de Google internet hız testi de kullanıma sunulmuştu.

Written by Ekrem Süyüncü

Soolence.com Blog sahiplerine yönelik bilgi verme, tavsiyede bulunma ve rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soolence.com

Apple Mining Uygulamalarını Yasakladı! iOS ve macOS için Kripto Para Mining Yasaklandı!

Soolence.com

Android Youtube Video İndirme Özelliği Kullanıma Sunuldu!